Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Za jakých okolností může prasknout sešitá diastáza

Andrea_retrova
22. 10. 2023 · Poslední odpověď: 25. 10. 2023

Dobrý den, podstoupila jsem před 5 dny suturu diastázy (od žeber ke stydké kosti) a korekci pupeční kýly.

K operaci jsem se dlouho odhodlávala, protože asi oproti většině pacientek podstupujicich abdominoplastiku jsem měla hezké břicho bez deformací (strie, zvrásnění kůže, převisy...) a říkala si, jestli to mám vůbec zapotřebí. Trápily mne však bolesti zad, protože navzdory cvičení (doporučenému fyzioterapeutem na diastázu a povolené pánevní dno, které mám po 2 porodech) se nepodařilo dosáhnout trvalejšího zlepšení.

Nakonec jsem se rozhodla, že půjdu, abych byla v dobré kondici ve stáří. Operaci mám tedy za sebou, ale bojím se, že se mi diastáza znovu objeví a efekt operace tedy bude zcela znehodnocen.

Mé obavy plynou z toho, že po anestézii jsem trpěla neovladatelným třesem (škubala jsem sebou skutečně jako ryba na suchu). Myslím že s čerstvou ránou to asi muselo docela zahýbat. Také jsem při vertikalizaci, pocitila mnohokrát ostré píchnutí v místě linea alby, konečně jsem musela několikrát zakašlat, což též vyvolalo ostrou bolest.

Chápu, že takto čerstve po operaci to prostě bolí, ale včera mi z drénu odešlo 200 ml, což je podezřelé. Proto mě zajímá, jakým způsobem/technikou se šije diastáza a za jakých okolností a s jakou pravděpodobností může dojít k otevření rány. Děkuji.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den,
na kontrolu byste měla jít ke svému operatérovi, píšete, že máte stále drény, tedy 5 dní po operaci. Obvykle se drény vyndávají mnohem dříve.
Jinak pooperační třes nemůže způsobit povolení sutury diastázy.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

2 adresy v Praha (kraj)

Dobrý den,

200 ml je téměř s jistotou tzv. serom, který by neměl ovlivnit výsledek operace. Ostré píchnutí také nemusí nic znamenat. Technika šití diastázy je vysloveně dána zvyklostí operatéra a pracoviště. Neexistuje jen jeden správný způsob. Otevření rány je málo pravděpodobné.
S pozdravem
Ivo Menšík

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi