Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Za jakých okolností může prasknout sešitá diastáza

Andrea_retrova
22. 10. 2023 · Poslední odpověď: 25. 10. 2023

Dobrý den, podstoupila jsem před 5 dny suturu diastázy (od žeber ke stydké kosti) a korekci pupeční kýly.

K operaci jsem se dlouho odhodlávala, protože asi oproti většině pacientek podstupujicich abdominoplastiku jsem měla hezké břicho bez deformací (strie, zvrásnění kůže, převisy...) a říkala si, jestli to mám vůbec zapotřebí. Trápily mne však bolesti zad, protože navzdory cvičení (doporučenému fyzioterapeutem na diastázu a povolené pánevní dno, které mám po 2 porodech) se nepodařilo dosáhnout trvalejšího zlepšení.

Nakonec jsem se rozhodla, že půjdu, abych byla v dobré kondici ve stáří. Operaci mám tedy za sebou, ale bojím se, že se mi diastáza znovu objeví a efekt operace tedy bude zcela znehodnocen.

Mé obavy plynou z toho, že po anestézii jsem trpěla neovladatelným třesem (škubala jsem sebou skutečně jako ryba na suchu). Myslím že s čerstvou ránou to asi muselo docela zahýbat. Také jsem při vertikalizaci, pocitila mnohokrát ostré píchnutí v místě linea alby, konečně jsem musela několikrát zakašlat, což též vyvolalo ostrou bolest.

Chápu, že takto čerstve po operaci to prostě bolí, ale včera mi z drénu odešlo 200 ml, což je podezřelé. Proto mě zajímá, jakým způsobem/technikou se šije diastáza a za jakých okolností a s jakou pravděpodobností může dojít k otevření rány. Děkuji.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 25. 10. 2023
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
na kontrolu byste měla jít ke svému operatérovi, píšete, že máte stále drény, tedy 5 dní po operaci. Obvykle se drény vyndávají mnohem dříve.
Jinak pooperační třes nemůže způsobit povolení sutury diastázy.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Dobrý den,

200 ml je téměř s jistotou tzv. serom, který by neměl ovlivnit výsledek operace. Ostré píchnutí také nemusí nic znamenat. Technika šití diastázy je vysloveně dána zvyklostí operatéra a pracoviště. Neexistuje jen jeden správný způsob. Otevření rány je málo pravděpodobné.
S pozdravem
Ivo Menšík

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi