Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Je lepší peeling AHA nebo TCA?

mary317087
mary317087
5. 11. 2015 · Poslední odpověď: 11. 4. 2017

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, který peeling je pro mě vhodný, když trpím na akné a mám hodně citlivou kůži? Slyšela jsem, že jsou dva druhy TCA a AHA a nevím, pro který se rozhodnout. Našla jsem na TCA hodně špatné reakce. A chci se taky zeptat jestli je nutná nějaká speciální příprava před peelingem? Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 6. 11. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den, rozhodně bych Vám doporučila, aby jste se sama nerozhodovala, profesionální chemický peeling Vám musí doporučit lékař - dermatolog na základě vyšetření a diagnostiky stavu Vaší pokožky. Velmi orientačně se přikláním k AHA, ale po internetu nelze diagnostikovat Váš problém. Domluvte si konzultace na odborném pracovišti. Hodně štěstí.
MUDr. Simona Bedřichová
***********
MUDr. Milan Kuneš
Plzeň . 11. 4. 2017
Dobrý den, pokud máte citlivou pleť a trápí Vás akné, mohl by pomoci chemický peeling s kyselinou mandlovou. Molekuly této kyseliny jsou větší než např. molekuly kyseliny glykolové, do pokožky pronikají pomaleji a méně jí dráždí. U akné pomáhají také peelingy s kyselinou azealovou, salicylovou nebo retinovou.
Citlivá pokožka ve Vašem případě by mohla být způsobena častějším používáním přípravků proti akné, které bývají poměrně agresivní. O všem si promluvte se zkušeným dermatologem, který pro Vás vynere nejvhodnější dermatologické ošetření a poradí Vám, jak o pleť pečovat doma.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Jihomoravský kraj . 6. 11. 2015
Dobrý den, jestliže peelingem chcete řešit aknózní pleť tak rozhodnutí volby peelingu bych nechala na lékaři, který rozhodne který z již mnoha druhů peelingu bude nejvhodnější pro Váš typ pleti. Podle druhu peelingu bych následně volila i případnou přípravu na peeling.
Ale hlavně se řídila radami lékaře po ošetření peelingem.
Arte Clinic, Brno
MUDr. Lucie Jurtinová
Praha . 6. 11. 2015
Dobrý den,

Váš dermatolog Vám jistě poradí co nejlepší terapii dle stavu pleti, jsou i peelingy speciálně na akné, já preferuji AHA. Příprava před peelingem je vhodná. V případě Vašeho zájmu o osobní konzultaci mi můžete zavolat a můžeme domluvit setkání.

Se srdečným pozdravem.
MUDr. Lucie Jurtinová
T: *******
********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 6. 11. 2015
Dobrý den,

těžko se jen podle dopisu vybírá nejvhodnější peeling, protože záleží hlavně na stavu pleti a co který klient preferuje. Peelingů je dokonce více druhů, ale nejčastěji se používají ovocné kyseliny AHA. Navštivte ordinaci dermatologa a osobně se domluvte, co přesně požadujete. Pro diagnozu akne bych Vám nejspíše vybrala keratoregulační peeling kombinující kyselinu glykolovou a acytylosalicylovou. TCA by v případě větší citlivosti mohl způsobit silnější reakci, ale pro někoho to může být žádoucí.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
tel.: ***** nebo ******
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi