Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění jizev po akné (rolling jizev)

Nikol215699
18. 2. 2014 · Poslední odpověď: 10. 3. 2015

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli existuje nějaká účinná metoda odstraňování jizev po akné, konkrétně toho druhu jizev, kterým se v zahraničí říká tzv. rolling scars. (viz obrázek) Zkoušela jsem snad všechny v ČR dostupné druhy ošetření jako laser, mikrojehličkovou metodu či různě silné TCA peelingy. Vše s nulovým výsledkem. Po přečtení zahraničních článků jsem zjistila, že v zahraničí mají v tomto směru pokročilejší techniky. Například velký úspěch na tyto typy jizev má tzv. subcize jizvy a následná augmentace. Proto se Vás chci zeptat, jestli je možné v ČR nyní podstoupit tyto druhy ošetření? Mohli byste mi prosím doporučit lékaře nebo kliniku, která se jizvami po akné intenzivně a úspěšně zabývá?

Moc děkuji za Váš čas a odpověď.

S pozdravem.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 10. 3. 2015
Dobrý den,

na tento typ jizev používáme i subcize a augmentace, většinou stačí jemnější metoda skinbooster, kdy subcizi dělá kanylka a augmentaci a stimulaci tvorby vaziva provádí stabilizovaná kyselina hyaluronová. Stimulaci tvorby kolagenu z hloubky dokáže i plasma. Většinou je potřeba kombinace metod.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den, jizvy po akné řešíme poměrně úspěšně pomocí laserového frakčního resurfacingu CO2RE. Jedná se o plošné ošetření obličeje. Cena zákroku je 10 000 Kč, před jeho provedením je nutná antibiotická terapie.

V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit, na osobní konzultaci spolu můžeme probrat více.

S pozdravem MUDr. Helena Zdobinska Reisingerová

Klinika Mediestetik,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 19. 2. 2014
Ano , všechny metody máme, není nic o čem bych věděl, že funguje a existuje, leč bychom to neměli. Chirurgické metody jsme dělali vždy. Jizvy ale odstranit nelze, je možné je jen korigovat a to chce trpělivost. pokud se stavíte, lze to alespoň probrat, vyzkoušet některé metody atd.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Zjizvená tvář po akné - nejnovější zákroky

xxx218996
20. 4. 2014 · Poslední odpověď: 24. 4. 2014

Dobrý den,

v posledních letech se mi výrazně zhoršilo akné a zanechalo za sebou velké množství jizev a flíčků na obou tvářích. V minulosti jsem absolvovala modré světlo, IPL a 2x frakční ablační laser, ten měl výborně výsledky, bohužel se mi v následujících letech akné opět zhoršilo a je potřeba nový zákrok.

Ráda bych se proto informovala, které zákroky, ideálně ty nejnovější, mohu podstoupit v letních měsících a které je vhodné kombinovat s opětovným frakčním laserem, který chci podstoupit v září. Děkuji za odpověď.

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Esthé Laser Clinic
Praha . 24. 4. 2014
Dobrý den,

doporučuji nejprve řešení otázky akné, protože dokud se budou projevy stále tvořit, mohlo by docházet k opětovnému jizvení.

K léčbě akné používáme laser, po jehož aplikaci dochází k utlumení funkce mazových žlázek. Efekt přetrvává učitou dobu, jednou za čas je nutné sezení zopakovat.

K povrchovému čištění a v letních měsících léčíme akneózní pleť pomocí koncentace ovocných kyselin v rámci chemického peelingu. Pleť se tak krásně vyčistí a na podzim je možné začít s intenzivní laserovou terapií.

V momentě, kdy se již netvoří projevy akné, doporučuji Frakčním CO2 laser, se kterým již máte zkušenosti a v léčbě jizviček po akné je ideálním řešením.

V případě zájmu se na nás můžete kdykoliv obrátit, najdete nás v centru Prahy,

S přáním hezkého dne,

MUDr. Kubátová

Esthé-clinic of esthetic medicine
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Mikrodermabraze
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 7. 2018
Jizvy po akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 5. 2020
Jizvy po akné
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 7. 2023
Laserová léčba akné
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 12. 2012
Korekce jizev
21 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 2. 2013
Jizvy po akné
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2017
Jizvy po akné
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 1. 2015
Jizvy po akné
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 5. 2020
Plazmaterapie
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 12. 2019
Léčba akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 10. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi