Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Alergická reakce na TCA peel

nataly316785
nataly316785
3. 11. 2015 · Poslední odpověď: 11. 1. 2018

Dobrý den,

mám velikou prosbu. Dnes je to třetí den co jsem po TCA peelingu, koncetrace 15%. Bylo mi řečeno smýt ho vodou z obličeje po 4-6 hodinách. Obličej jsem měla bez vetších problemu duvod byla nesoumerná vrstva pokozky okolí brady, v posledních dvou mesících jsem měla problém s pletí a tak jsem chtěla pokožku obnovit. Nicméne po aplikaci když jsem se uviděla v zrcadle mi bylo docela zřejmé, proč se na mě lidé z aut otačeli, měla jsem opravdu zarudlý obličej ( což je normalní), ale také celý flekatý. Večer plet byla zarudlá, ale byla jsem obeznamena s tím, že na druhý den maximálně vše bude v pořádku. Na druhý den jsem se probudila s nateklým obličejem, zarudlými fleky všude po něm, a poté se přidalo mokvání, puchýřky atp... další den se to slilo ve vetsi plochy puchyru atd.. dnes mi bylo doktorkou sděleno, že vlastně o nic nejde, a že u mě nastala asi - alergická reakce na samotnou latku nebo jinou látku kterou TCA peel. obsahoval, bohužel ja jsem z toho velice rozhořčena a nějak se mi to celé nezdá,... Kdybych veděla jak dopadnu nikdy bych na tuto proceduru nešla, obličej jsem měla čistý možna s jedním fličkem po akne, jen porovity... prosím o radu, jestli souhlasíte, dostala jsem dnes Fucidin, ale obličej je slitý pochyrkama a flickama, jinak mi bylo sděleno, že na druhý den mužu do práce, ( jsem doma, protože nemužu pořádně ani mluvit, díky strupum v obličeji.) Budu Vám velice vděčna, za jakekoliv reakce. Děkuji

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den ,
alergická reakce bývá bohužel nepředvídatelnou reakcí .Váš lékař zvolil TCA , která má velmi hezký efekt na zlepšení reliéfu pokožky.
Zarudnutí je naprosto normální jev , může být i otok ošetřené oblasti.
V případě svědní a vzniklých puchýřků , bych aplikovala obklady Jarischovým roztokem ( seženete v lékárně) , nekolikrat denně , budou působit vysýchavým efektem.Koupila bych si antihistaminikum např zyrtec tbl aužívala 1 x denně 1 tabletu ráno.Optimální by bylo v případě alergické reakce použít spíše Fucidin H s lehkým obsahem kortikoidu ke ztlumení alergické reakce , ale jen na přechodné období 2-5 dnů.Poté již bych aplikovala lokálně Cicalfate crm od firmy Avene , seženete v lékárně a to nekolikrát denně , má velmi dobré reparační účinky. Hlavní je chránit obličej před sluncem a tato reakce se jistě vyhojí do 1-2 týdnů.
S pozdravem
Hlavatá Stružínská markéta
SynCare - doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc.
Žádné recenze
Brno . 4. 11. 2015
Pokud je za TCA zkratka slov ,,trichlóroctová kyselina", tj. trichloroacetic acid, pak tato látka je ve všech kosmetických přípravcíchv EU dle Nařízení 1223/2009/ES zakázaná. Lékař ji aplikovat může, ale nikoli jako kosmetiku, ale součást určité léčebné terapie. Problémy u této látky jsou právě v jejím vysokém dráždivém potenciálu, v závislosti na koncentraci, a počtu z toho plynoucích nežádoucích reakcí. Jste kryta krémem s antibiotikem (Pokud máte Fucidin H, pak je tam i kortikosteroid.), stav by se měl zlepšit, ale je prostě vidět, že TCA peeling má určitá úskalí. S pozdravem dr. Svoboda
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 4. 11. 2015
Dobrý den,
reakce po lékařských procedurách jsou velmi individuální a bohužel k nim patří i alergická reakce, kterou nelze předem odhadnout. V takovém případě se předepisuje antihistaminikum, šumivý vápník a lokálně kortikoidy nebo imunomodulátory. Fucidin je antibiotikum a předepsala bych ho v případě hluboké penetrace peelingu, kdy by hrozila bakteriální infekce. Vaše rozhořčení chápu, ale lékař možná vůbec nepochybil a výsledek, když se nebudete vystavovat UV záření bude nakonec rychlejší a lepší než v případě jemného peelingu. TCA peeling patří mezi agresivní, hluboké peelingy a stroupky a puchýřky patří k žádoucím reakcím.
S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2016
Chemický peeling
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 4. 2017
Injekční výplně
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 2. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 2. 2008
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 11. 2007
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 4. 2024
Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 1. 2021
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 1. 2023
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 3. 2017
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 7. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi