Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vypouklé bradavky

Anonymní
vinetu
15. 2. 2010 · Poslední odpověď: 6. 9. 2011

Dobrý den, asi v 15 letech mě z ničeho nic začala bolet jedna bradavka a natekla - vypokla se - druhý den se stalo to samé s druhou a pak mě obě asi 14 dní bolely. od té doby mám vypouklé bradavky. prakticky nechodím bez trička - jsem dost hubený 70kg / 180cm takže je to na mě dost vidět. na pohmat mám v okolí bradavek hrudky. jediný moment kdy jsou bradavky normální je když mám husí kůži - bradavky se stáhnou ale za pár vteřin zase povolí... jedná se o gynekomastii nebo jen o tuk? - asi nepravděpodobné že? je možné v mém věku toto řešit hormonální léčbou (23 let)?

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 11. 12. 2010
Nejlepší odpověď
Dobrý den, kontraktilita bradavky a změny tvaru nejen bradavky ale i prsního dvorce jsou dány činností svalů pod nimi. V klidovém stavu prostě ochabnou a dvorec i s bradavkou se oploští a rozšíří. Myslím, že je to přirozená věc a uměle do tohoto normálního stavu zasahovat a vytvářet trvale vystouplou bradavku sice technicky lze, ale nedoporučoval bych toto. Jinak technika by asi byla stejná jako u vpáčených bradavek u žen. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 6. 9. 2011
Není to tak snadné odpovědět zodpovědně. Mužská gynekomastie se řeší buď odsátímn, přičemž žláza zůstává a je-li větší, pak jsou prsní krajiny stejně větší. Dále lze řešit gynekomastii totální extirpací (vlastně jakoby amputací mužské zvětšené žlázy) a to je veliký výkon a u veklkých prsů i velmi rizikový. Může dojít i ke ztrátě části nebo i celého dvorce zvláště u obesních mužů. Toto je velmi náročný výkon s narkozou a hospitalisací i následnou rekonvalescencí a cenové relace se rozhodně neztotožňují s kdesi výše uvedenou relací na jiném pracovišti.
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Centrum estetické plastické chirurgie je nově umístěno v rekonstruovaném operačním traktu v Konstantinově ulici. Naše "nestátní zdravotnické zařízení" Centrum estetické plastické chirurgie pracuje i v prostorách Chirurgické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice. Pracujeme zde v prostorách jedné z nejlepších chirurgických klinik v Praze, což zajišťuje eventuelní plný a rychlý servis v případě komplikací. Tento profit má málokteré zařízení zabývající se estetickou chirurgií.
Operační prostory budeme využívat v rámci náročnosti na obou pracovištích.
Na konsultaci (500,-.).
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 12. 2010
Vážený pane,

po teoretické stránce existuje operační technika, kterou můžeme více prsní bradavky "vystrčit" dopředu a mírně zpevnit. Operace připomíná operační techniku, kterou provádíme u žen, které trpí vpáčením. Nezbytné je předoperační konzultační vyšetření plastickým chirurgem.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 12. 2010
Vážený pane,

redukce /zmenšení/ objemu a velikosti prsních bradavek je operace ambulantní probíhající v místním znecitlivění. Hojení trvá asi 2 týdny. Na naší klinice Medicom VIP účtujeme za tuto operaci /obě strany/ částku 6 000 Kč.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 14. 12. 2010
Dobrý den,
doporučovala bych osobní konzultaci .při které Vám zkušený plastický chirurg vše vysvětlí a navrhne řešení,Ke konzultaci doporučuji přijít se sonografickým vyšetřením prsních žláz.
Zdraví dr vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 13. 12. 2010
Dobrý den,

doporučujeme osobní konzultaci s plastickým chirurgem, aby mohl osobně zhodnotit stav a indikaci k výkonu. Vstupní konzultace s naším zkušeným lékařem stojí 500,- Kč a v případě uskutečnění zákroku je z jeho odečtena. Nejbližší termíny jsou možné již v průběhu tohoto týdne. Pro objednání jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 12. 2010
Pokud apelujete na pravý dvorec, který je klenutý pak se jedná spíše patrně o tzv. gynekomastii, tedy zbytnělou prsní žlázu. Výkon se neřeší žádným ztopořováním bradavky ale řešením gynekomastie - odstraněním prsní žlázy. Problém je více v jednostrannosti kdy se asymetrie špatněš řeší. Musí se to vidět. Zdraví Dr. Tomášěek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 18. 2. 2010
To se musí vidět a pak určit co dělat. Určitě se obraťte s takovýmto problemem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích. Můžete se stavět i u nás,bude Vás to stát jen ten čas a cestu, protože do konce února provádíme konsultace zdarma pro čtenáře našich internetových stránek. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 2. 2010
Vážený pane,

Váš problém byl sice v pubertě způsoben hormonální aktivitou, stav je však nyní již stabilizován. To, co si hmatáte pod kůží, jsou zřejmě částečky mléčné žlázy. Nemyslím, že by Vám pomohla nějaká hormonální terapie, i když by jistě neuškodilo vyšetření na endokrinologii. Zřejmě jedinou možností, jak odstranit ty "hrudky" a zkorigovat bradavky je menší operace. Já osobně preferuji zákrok v krátké narkoze /pravděpodobně by šlo operovat i v lokální anestezii, ale jedná se pak již o jistý dyskomfort/ s následnou hospitalizací přes noc. Nutné je konzultační předoperační vyšetření plastickým chirurgem.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Související dotazy

Gynekomastie nebo liposukce prsou u muže

Acerman
Acerman
15. 4. 2019 · Poslední odpověď: 17. 4. 2020

Zdravím, otázka pro zdejší lékaře a odborníky. Od cca 14let když jsem byl hubenour mám myslím si zvětšené prsní žlázy,momentálně mi je 22 dost cvičim a už to dál odkládat nebudu (schválně přikládám foto když jsou bradavky stažené a jsem po tréninku vypadá to normálně). Po letech co lékaři říkali počkejte to se spraví samo a podobný bláboly toho mám dost! Byl jsem na sonu a mám nějaké fotky. Názor? Liposukce nebo operace?

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 17. 4. 2019
Dobrý den,
souhlasím, je potřeba provést oba zákroky.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová

Gynekomastie

Dejv923218
Dejv923218
16. 6. 2020 · Poslední odpověď: 24. 6. 2020

Dobrý den, Je mi 27 let a chtel bych vas moc pozadat o odhad, zda se v mem případě jedná Gynekomastii. Zaroven nevim, zda je pri gynekomastii obvyklé tak velky rozdil mezi 'normalnim stavem' a pak treba po sprše. Predem dekuji za vas cas.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 24. 6. 2020
Situaci by měl předem řešit endokrinolog a až v druhé době plastický chirurg. Gynekomastie by měla hradit zdrav. pojišťovna, tedy se obracejte na smluvní pracoviště, nejlépe na kliniky. Pokud ne pak se určitě obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat , nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Nerovnosti a necitlivost 3 měsíce po operaci gynekomastie

jirka94
9. 10. 2020 · Poslední odpověď: 19. 10. 2020

Dobrý den,

jsem 3 měsíce po operaci gynekomastie s drobnou liposukcí a výsledek vypadá výborně. Pokud ale zvednu ruce nad hlavu nebo je dám více dozadu, tak se na prsou objeví taková propadlá až placatá místa. Kůže na těchto místech je zároveň stále necitlivá. Mám sportovní postavu, takže to je vidět především při cvičení. Je možné, že se to ještě srovná? Můj operatér mi říkal, že do 3 měsíců by nemělo být nic poznat. Někde jsem četl, že se vše rovná i 6 měsíců. Svému operátorovi věřím, že udělal skvělou práci, jen bych chtěl odpověď od více zdrojů.

Děkuji za odpověď.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 19. 10. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
souhlasím, chce to čas. Buďte trpělivá.

S pozdravem
MUDr. Martin Molitor
Klinika YES VISAGE
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Gynekomastie
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 7. 2016
Gynekomastie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi