Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vystouplé bradavky 15 let

Milan
14. 1. 2009 · Poslední odpověď: 29. 3. 2009

Dobry den! Je mi 15 a už od 13 mam gynekostamii.Když si šahnu na prso tak tam cejtim žilky a je tam i trochu tuku.Bradavky mam vystouple a vypada to fakt hrozne.Pravidelne posiluju a cele moje tělo je v pohode az na ty hnusný prsa.Jinak když jsem v chladu nebo si do bradavek štipnu tak se to tak na minutku srovná,ale pak to zas vyleze.Nevím co stim mam dělat.Kluci z posilovaciho fora mi rikali ze mi to zmizi tak v 18 ale ja si myslim,že ne protože muj otec to ma taky takze jsem to nejspis zdědil.Takže se chci zeptat co stim? mam čekat?nebo zajit za doktorem? v mem věku operace asi vhodna není že?a proc to v chladu je v pohode? Děkuji za každou odpověd!

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 21. 1. 2009
Nejlepší odpověď
Milý příteli,
Tvůj problém se nazývá gynekomastie a jedná se o jistý typ dámského poprsí na mužském hrudníku. Zdravotně se nejedná o nic nebezpečného, z kosmetického pohledu to není pěkné. Navíc asi trpíš tzv. protruzí lehce zvětšené mléčné žlázy, zanamená to, že Tvoje mléčná žláza je zvětšená a je uložena velmi povrchově, těsně pod dvorcem a bradavkou. Odstranit tento problém se dá pouze operací v celkové narkoze. Určitý problém je Tvůj věk, běžně se tyto korekce provádějí až po dokončení růstu organizmu, tedy kolem 18. roku. Měl by ses objednat v místě svého bydliště ke konzultaci /za přítomnosti rodičů/ s plastickým chirurgem. Teprve po tomto vyšetření je možno určit možnosti a optimální dobu léčby.
Srdečně Tě zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 27. 1. 2009
Mladý muži,
pravděpodobně se u Vás jedná o stav, který se odborně nazývá gynekomastie neboli dámské poprsí na mužském hrudníku. Obvykle se tento problém řeší až po 18. roce věku. V době kdy jste již právně zcela svéprávný a hlavně- kdy je velmi pravděpodobně Váš biologický vývoj dokončen. Dříve obvykle nemá smysl problém řešit chirurgicky. Ve věku mezi 15.-18. rokem ještě můžete projít řadou změn, jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu. A zasahovat do měnícího se, vyvíjecího se organizmu by se nemuselo vyplatit. Informaci, kterou jste obdržel, prosím neberte vážně. Mléčná žláza je dosti tuhá tkáň a dost dobře ji nelze odsát. Problém gynekomastie spočívá ve zbytnění tukového tělesa, to samozřejmě odsát lze. Jistěže se můžete dostavit ke kvalifikovanému plastickému chirurgovi k nezávaznému konzultačnímu vyšetření, v doprovodu nejméně jednoho z rodičů. Teprve při tomto vyšetření je možno udělat nějaký závěr a rozhodnutí o případné chirurgické léčbě.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
MUDr. Zdena Stratilová
Brno . 15. 1. 2009
Vážený Milane,
doporučuji Vám vyšetření endokrinologem a mammologem -UZ prsních žláz. Pakliže vše bude v pořádku, problém lze řešit liposukcí.

zdraví dr. Stratilová

Související dotazy

Je toto gynekomastie?

Franz
10. 8. 2014 · Poslední odpověď: 13. 8. 2014

Dobrý den, chci se zeptat zda-li je toto gynekomastie či ne. Mám to již zhruba od 12 let byl jsem s tím i u endokrinologa a ten mi předepsal jodthyrox. Naposledy jsme zde byl asi ve 14 letech a on mi řekl, že do 17 let to vymizí. Je mi 17 let a má prsa vypadají stále takto.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 13. 8. 2014
Ano, toto je gynekomastie. Její řešení chirurgickou cestou je velmi dobrým, efektním a hlavně trvalým řešením. V případě zájmu se můžete obrátit jak na nás nebo na vám nejbližší plastickou chirurgii. Přeji hezký den MUDr. Otakar Lucák, plastická chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Necitlivé bradavky u muže po ranách do hrudi

Roman619692
8. 12. 2017 · Poslední odpověď: 10. 12. 2017

Dobrý den, Jsem muž 21 let, Asi před 2 měsíci jsem byl na tréninku boxu a měli jsme si při tréninku dávat 5 minut v kuse údery do prsou a pak se vyměnit, po tréninku mám úplně necitlivé bradavky už asi 2 měsíce a potřebuji od vás poradit, k lékaři s tím chodit vážně nechci tak bych byl rád kdyby jste mi pomohli co nejvíce. Děkuji za odpověd

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
pokud chcete cvičit box, pak necitlivost bradavek je jen velmi nepatrná daň, věděla bych o podstatně horších, co zvolit jiný sport? přeji hezký den prof dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Stáhnutí bradavky po odstranění gynekomastie

Gynekomastie
Gynekomastie
14. 10. 2019 · Poslední odpověď: 10. 6. 2020

Zdravím, od cca 14 let mám gynekomastii + nehezky vystouplé bradavky viz. foto. Již jsem to konzultoval se dvěma chirurgy a oba mi řekli, že i po odstranění žlázy ta bradavka zůstane tak jak je. Tak se chci zeptat na váš názor, jestli se bradavka po odstranění žlázy sama stáhne nebo bude potřeba ji nějak dále upravit? Taky prosím jak se jmenuje tenhle typ gynekomastie? Děkuji za odpovědi

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 17. 10. 2019
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
měla by se sama stáhnout po gynekomastii. Případné korekce je možné dořešit rok od provedení zákroku.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
***********
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Gynekomastie
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2012
Gynekomastie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 6. 2014
Laserová epilace
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 5. 2007
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 5. 2008
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 5. 2020
Vpáčené bradavky
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 5. 2012
Zvětšení rtů
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 1. 2020
Gynekomastie
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 9. 2011
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 10. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi