Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rizika bandáže žaludku

Uzivatel
20. 1. 2008 · Poslední odpověď: 17. 4. 2012

Dobrý den!Mám od svého diabetologa doporučení do nemocnice do Prahy,kde dělají bandáž žaludku, ale stále se odhodlávám se objednat,strašně se bojím.Mám vysoký krevní tlak,cukrovkua moje pokusy o zhubnutí nějak nefungují.Zkoušela jsem léky jak volně dostupné, tak i třeba lék Meridia-výsledek žádný.Opravdu se hrozně bojím operace,může se přihodit cokoli,například moje maminka,když byla na laparoskopické operaci žlučníku,tak jí pak ochrnula jedna plíce/prý od toho jak jí napustili břicho CO a pak jí špatně rozdýchali/, ale určitě je těch komplikací co mohou nastat víc.A ještě by mně zajímalo,jak dlouho musí být člověk v pracovní neschopnosti.Děkuji

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Michal Čierny CSc.
2 adresy v Jihomoravský kraj . 20. 1. 2008
Nejlepší odpověď
Z operace má strach každý, je to normální, lidské. Lidé si ale málokdy uvědomují, že naopak odkládáním operace do vyššího věku a dlouhodobým setrváváním v kategorii morbidní obezity ohrožují svůj život a zdraví více, jako je riziko minimálně invazivní operace provedena na specializovaném pracovišti. To je zárukou dlouhodobé redukce váhy se statisticky nižším rizikem úmrtí, se zlepšením zejména cukrovky ale i dalších komorbidit a se zlepšením kvality života a s prodloužením života. Pracovní neschopnost nemusí přesahovat týden, závisí to od charakteru zaměstnání a celkového stavu - poraďte se se svým chirurgem.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Plikace žaludku
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 5. 2019
Plikace žaludku
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 1. 2014
Plikace žaludku
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 4. 2013
Plikace žaludku
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 9. 2015
Plikace žaludku
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 7. 2014
Plikace žaludku
Žádné odpovědi
Plikace žaludku
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 10. 2014
Tubulizace žaludku
Žádné odpovědi
Tubulizace žaludku
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 1. 2019
Plikace žaludku
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 4. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi