Rekonvalescence po odstranění varixů

Rekonvalescence po odstranění varixů

FAQ
FAQ
  • 184 Likes
Jak dlouhá je rekonvalescence u jednotlivých způsobů léčby křečových žil?
MUDr. Milan Bartášek  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Praha
  • 7 odpovědí
Po sklerotizaci – ambulantní zákrok ,po zákroku se nosí elastické punčochy, jinak prakticky bez omezení v běžném životě.
Po klasické operaci – rekonvalescence 2-4 týdny, po zákroku se rovněž nosí elastické punčochy.
Po laserové a RFA VNUS Closure rekonvalescence v řádech dnů, záleží na individuálním stavu regenerace a také typu profese.
MUDr. Petr Štiegler - Perfect Clinic  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Praha
  • 13 odpovědí
U všech typů  operačních a léčebných zákroku varixů dolních končetin se  musí určitou dobu používat  kompresní elastická punčocha-  řádově od 2 týdnů do cca 5-6  týdnů. U prakticky všech miniinvazivních metod je možno končetinu prakticky okamžitě po výkonu běžným způsobem zatěžovat. Plná zátěž včetně sportu je možná většinou do měsíce od provedení operace. Běžná pracovní zátěž je většinou možná  následující den po výkonu, v některých případech i přímo v den výkonu.

MUDr. Petr Štiegler
Perfect Clinic, ambulance Brno & Praha
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Související recenze a zkušenosti
Profesionální přístup, doporučuji
Laserová operace křečových žil
  Spokojený/á
Jsem ráda, že jsem operaci podstoupila u p. dokotora Beneše. Je to milý člověk. Před operací mi vše vysvětlil, čímž výrazně snížil moje velké obavy z operace. Výsledek je po několika týdnech... Více 
Věk 52- laserová operace křečových žil
Laserová operace křečových žil
  Spokojený/á
Podstoupila jsem laserovou operaci křečových žil na obou nohách + flebektomii. Jsem 3 týdny po zákroku a musím říct, že jsem velmi spokojená. Operoval mě MUDr. Radek Vyšohlíd, který mě nejprve vše... Více 

Související videa

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí