Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest lýtka a vrácení žil po odstranění varixů

Meginka
Meginka
12. 7. 2020 · Poslední odpověď: 28. 7. 2020

Dobrý den. 24 května jsem měla chirurgicky odstranění varixů z lýtka. Lýtko pořád bolí,modřiny jsou také, tomu bych ještě rozuměla. ale dnes jsem si všimla, že ty žíly které byly odstraněny se vrátily zpět. ne ve stejné velikosti jsou kratší ale udělaly se mi na jiných místech kde předtím nebyly. Jsem na mateřské dovolené s dvouletou dcerou, takže jsem na nohou celý den, do toho posiluji vlastní vahou, nebylo mi zakázáno. Způdobila jsem si to sama nebo se něco zanedbalo na sále.?musím navštívit svého lékaře, nebo nemám plašit. Vstřebá se to ještě, nebo teď nerozumím, co se stalo.(nosím kompresivni punčochu) Většinou se říká že se vrací po roce, po pěti letech... Proč mě po necelých dvou měsících... Moc děkuji za odpověď ?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 28. 7. 2020
Dobrý den,
v tuto chvíli je ještě velmi brzo na konečné zhodnocení. V případě jakýchkoliv pochybností doporučuji zkontaktovat svého lékaře.

S pozdravem
MUDr. Peter Baláž
Dobrý den,
je zcela normální, že se v oblasti, kde byla odstraněna větší varikózní žíla (a je jedno jakým způsobem - venectomie, podvazy, sklerotizace, laser, radiofrekvence), objeví následně v okolí rozšíření okolních větví, které s ní souvisely, častěji se objevují v dané oblasti metličkové žilky (většinou jen dočasně). Proto je nutné nosit co nejdéle a přísně kompresi a někdy bohužel ani to nemusí zabránit, že bude nutné odstranit časem i tyto žíly, pokud se z nich stanou nefunkční varixy. Je však příliš brzy toto posoudit, než se krevní oběh v oblasti zákroku "ustálí", trvá to minimálně rok a ve velkém procentu tyto dočasně rozšířené žíly zase zmizí.
Více info najdete na mých stránkách sklerotizace.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
1. klinika bioplastické chirurgie
bioplastica
sklerotizace
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Radek Vyšohlíd
3 adresy v Moravskoslezský kraj, Praha (kraj), Středočeský kraj... . 13. 7. 2020
Dobrý den, od zákroku je to krátká doba, nicméně pokud máte pochybnosti, pak se jistě obraťte na pracoviště, kde vám výkon prováděli. Cvičení vlastní váhou by nemělo hrát roli. Pokud chcete znát druhý názor, tak vám nabízím možnost objednat na kontrolu a kontrolní ultrazvuk.
S pozdravem Radek Vyšohlíd,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 11. 2016
Laserová operace křečových žil
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 1. 2017
Sklerotizace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2016
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 12. 2011
Křečové žíly
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2014
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 4. 2010
Sklerotizace
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi