Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Fialové fleky po odstranění varixů

Leontynka
Leontynka
30. 4. 2019 · Poslední odpověď: 2. 8. 2019

Byla jsem na ostraněni varixů laiserem na obou nohach, asi za čtyři měsice se mě začaly nad kolenama obou končetin dělat fialové fleky a poraskané žilky, byla jsem s tim i na sklerotizaci pred třemi tydny a vubec se to nespravilo vypadá tomhůř než když jsiem měla tluste žily, může mě někdo poradit co s tim a je to normální po operaci? Jsem hodně zklamaná. Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Radek Vyšohlíd
3 adresy v Moravskoslezský kraj, Praha (kraj), Středočeský kraj... . 1. 5. 2019
Nejlepší odpověď
Doporučuji přístroje jako kupříkladu VBeam (pracovišť naleznete několik), konkrétní zkušenost však v Brně nemám.
V Praze je k dispozici například v Asklepionu.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Za to ale nemůže metoda. Ta je při správné indikaci, provedení a poučení o možnostech bohužel stále jediná, která vás metliček skutečně zbaví. Ale zkusit můžete samozřejmě cokoli jiného.
S pozdravem MUDr. Vybulková Zavadilová
sklerotizace.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
po uzavření většího žilního kmene (je celkem jedno jakou metodou) se ve spádovém okolí mohou objevit metličky (viz vysvětlení kolegy). Jde o rozšířené (nikoli popraskané) žilky, které mohou samy časem zmizet až se oběh po odstraněném varixu ustálí a oblast zahojí nebo se pak odstraní dodatečně, nemá cenu však k tomu přistoupit dříve než za rok - běžná doba dohojování čehokoli. Primární je vždy odstranění velkého žilního kmene - varixu, takže vaše zklamání a ještě tak brzy po zákroku je zbytečné. Tyto projevy hojení vás rozhodně neohrožují tak, jako velké varixy, které se odstraňovaly. Hojení je dlouhodobý proces a také je důležité dodržování následné komprese.Více info najdete na mých stránkách sklerotizace, v případě dalších dotazů kontakt e-mailem přímo ze stránek.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
sklerotizace
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Radek Vyšohlíd
3 adresy v Moravskoslezský kraj, Praha (kraj), Středočeský kraj... . 1. 5. 2019
Dobrý den,teleangiectasie,neboli drobné metličkové žilky jsou někdy následkem poškození,či zničení větší žíly. Zde je důležité,zda je ultrazvuk v poradku a hlavní kmen je bezpečně uzavřen. Pokud ano,pak lze sklerotizovat. Zde je otázka,zda se vytvořily tyto “fleky” až po sklerotizaci. Ideální postup je nyní počkat,zkontrolovat ultrazvuk a následně sklerotizovat se změnou postupu,či použít povrchový cévní laser.
Přeji hezký den.
Radek Vysohlid
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení rtů
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2020
Laserová operace křečových žil
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2015
Laserová operace křečových žil
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 6. 2015
Křečové žíly
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2020
Odstranění pigmentových skvrn
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 12. 2019
Laserová operace křečových žil
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 6. 2015
Laserová operace křečových žil
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 1. 2017
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 7. 2022
Sklerotizace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2016
Sklerotizace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 10. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi