Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Poškození kůže po depilaci laserem

Uzivatel
2. 5. 2007 · Poslední odpověď: 2. 5. 2007

Dobrý den, k jakému poškození kůže může dojít při depilaci laserem. Můj osobní zážitek z Asklepionu před několika lety při depilaci chloupků kolem úst. První sezení po ošetření jen zčervenání trvající půl dne, po druhé ošetření otřes! Spálená kůže,fleky až stroupky viditelné až 3 měsíce. Tehdá mi lékařka vysvětlila, že je to moje individuální reakce. Opět jsem zaplatila 2 500,- Kč a již jsem neměla odvahu na další ošetření. Opravdu se to stává?

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Markéta Lorencová
Žádné recenze
Brno . 2. 5. 2007
Dobrý den,laserovou depilaci by nemělo dojít ke spálení kůže,vše závisí na nastavení zařízení a schopnosti ošetřujícího poznat účinky laseru na daný typ kůže.Může dojít k začervenání kůže,to by ale mělo vymizet do několika hodin.Je však nutné používat kvalitní přístroj.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Ivana Plecháčová (Bäumeltová)
Žádné recenze
Praha . 2. 5. 2007
Dobrý den, k popálení by při dodržení správného postupu dojít nemělo. Rozhodně neztrácejte důvěru, důležité je vybrat seriózní pracoviště s kvalitním přístrojem. S pozdravem za MLC MUDr. I. Bäumeltová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 2. 5. 2007
Tato rakce může v některých případech nastat a nemusí/ i může být na vině nevhodná energie, je možné, že Vaše pokožka byla před ošetřením výrazně opálená ..??? Neobávejte se laserové depilace, je to bezpečná a účinná metoda.
Premium
České Budějovice . 2. 5. 2007
Dobrý den, paní Jiřino,
ano, při laserové depilaci může dojít k popálení pokožky nebo k dočasné depigmentaci. Popáleniny mohou být samozřejmě být způsobeny špatným nastavením laseru (energie na výstupu musí odpovídat fototypu pacienta a celkové povaze pokožky), ale i přes správné nastavení lasru může dojít k výše uvedeným projevům, stává se to zcela vyjímečně. Myslím, že v ČR není pracoviště s větší zkušeností s laserovou depilací, než to naše, a za 10 let máme 5 případů, kdy k popáleninám došlo a laser byl nastaven standardně (jednalo se třeba až o 4. ošetření). Takže vina vskutku nemusí být na ošetřujícím, je to opravdu spíše nešťastná náhoda. Proto dbáme na to, aby pleť před ošetřením byla dokonale vyčistěná zejména od zbytků používaných krémů - myslíme, že to by mohlo být příčinou nežádoucí reakce.
Eva Ondráčková
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Laserová epilace
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 3. 2018
Laserová epilace
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 1. 2008
Laserová epilace
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 6. 2015
Laserová epilace
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 12. 2013
Laserová epilace
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 2. 2011
Laserová epilace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 12. 2023
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2014
Laserová epilace
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2008
Laserová epilace
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2008
Laserová epilace
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi