Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Plíseň na patách?

wazzuper
2. 5. 2016 · Poslední odpověď: 10. 5. 2016

Odstranění nadměrného pocení nohouDobrý den, na nohou mám již více než rok tenhle úkaz, resp. na obou patách. Teď se mi však zdá, že se mi to začalo šířit i na prsty nohou a plosku nohou. Když jsem opřený na patách, bolí mě to, jakoby pálí. Řešil jsem to vždy pemzou, zbroušením a byl na chvíli klid. Ale vždy, když začíná být tepleji, vrací se to a nohy mi silně zapáchají. A už to nechci řešit jen pemzou. Normálně to takhle nevypadá, jen sprše a vaně. Možná to i souvisí s tím, že se mi nohy velmi nadměrně potí a nedaří se mi toho zbavit. Zkouším teď elektronický antiperspirant, ale úkazu na patách jsem se nezbavil. Mám to už zřejmě i delší dobu, snažil jsem se to řešit chytrou houbou v minulosti, ale zřejmě jsem se toho nezbavil. Nevím, jak se toho zbavit, ani nadměrného pocení, můžete mi prosím poradit, co to je a jak se toho zbavit?

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Synková
Plzeň . 5. 5. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
rozhodně doporučuji návštěvu kožního lékaře, s takto rozsáhlou plísní sám nic nenaděláte.Své pomůcky musíte vždy hlavně dezinfikovat a udržovat v čistotě, to samé platí i u obuvi. Poté můžete zvážit aplikaci botulotoxinu, se kterou jsou opravdu vynikající výsledky.
S pozdravem a přáním krásného dne,
MUDr.Synková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 10. 5. 2016
Dobrý den,
Doufám, že Vám léčba dobře zabere a problémy zmizí. Kdyby náhodou ne anebo ne zcela, podívejte se a promluvte s panem doktorem o info viz např. link , podle Vašeho fota mi přišlo, že by se skutečně mohlo jednat o zanedbané projevy vlivem Corynebacterií, pak by byla na místě ještě mast s antibiotikem.
(Je trapné takto se vyjadřovat, "léčit" po internetu, když jsem Vás neviděla osobně, ale někdy se informace může hodit.)
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jana Synková
Plzeň . 10. 5. 2016
Dobrý den.
Držím palce a děkuji Vám za zpětnou vazbu. Krásný den,
MUDr.Synková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 3. 5. 2016
Dobrý den,
Domnívám se, že jde spíše o bakteriální infekci. Sám to nevyřešíte, je vhodné navštívit kožního lékaře. Bohužel, pokud trpíte na větší pocení nohou, potíže se skutečně mohou poměrně snadno vracet, i léčba tedy pravděpodobně bude muset být opakovaná, jsou ale možnosti preventivních dezinfekčních sprayů apod. Ve stavu, jak ukazuje fotografie, Vám ale pouze dezinfekční spray myslím nepomůže.
Přeji Vám hezký den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Co pomůže na nadměrné pocení?

Janka15
30. 6. 2014 · Poslední odpověď: 8. 7. 2014

Dobrý den,trpím nadměrným pocením několik let. Je mi 15 let a ztěžuje mi to život. Potí se mi plosky nohou,dlaně a nejvíce v podpaží. Nevím co mám dělat. Nemohu nosit trička ani mikiny. Musím nosit tílka,ale stejně mi ten pot odkapává,ať je zima či teplo. V zimě se mi propotí i zimní bunda. Doktorka mi předepsala vitamíny, nic nezabralo,antiperspiranty a nic takového také nezabírá,potřebuji pomoct. Děkuji mnohokrát

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Prostějov . 8. 7. 2014
Nejlepší odpověď
Já doporučuji opět navštívit paní doktorku a znovu problém otevřít a trvat na kompletním laboratorním vyšetření, včetně glykemického profilu.

Radikálnější řez je výměna lékaře.
Jestli je to psychosomatické se bez vyšetření nedozvíte.

Aplikace botulotoxinu do plosek nohou a rukou je bolestivé a může způsobit jemnou poruchu motoriky rukou a navíc finančně nepřijatelné.

Nadměrné pocení celého těla

davadava
11. 6. 2013 · Poslední odpověď: 20. 6. 2013

Dobrý den, několik let mě trápí nadměrné pocení celého těla a působí mi to velké problémy hlavně při vyšších teplotách a stresových situacích, ale i běžně v zimním období, nemohu normálně fungovat. Endrokrinolog mi moc neporadil, funkce štítné žlázy mírně snížená, ale léky nebyly zatím potřeba. Jelikož se jedná o sníženou funkci, tak mi lékař řekl, že to nebude spojeno s tím pocením a že někdo to tak prostě má. S tím se ovšem nechci smířit. Botulotoxin na oblast celého těla není zřejmě nejlepší nápad. Zakoupil jsem iontoforezní přístroj, ale zatím nic( jsem u 3. týdne procedury), uvažuji, jestli v tom není nějaký jiný problém, ale na interním vyšetření mi nic nenašli. Byl bych vděčný za radu či kontakt na nějakého odborníka, co se tím zabývá. Děkuji

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,

ve Vašem případě rozhodně navštivte odborníka, popřípadě Petra Clinic Praha nabízí aplikaci botulotoxinu proti pocení do podpaží. Bylo by možné přijít na nezávaznou konzultaci? Tel: 603 55 11 66, www.petraclinic.cz

S pozdravem
Petra Řehořková
Petra Clinic

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi