Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kdy se dostaví výsledek liposukce?

Pavla283985
22. 4. 2015 · Poslední odpověď: 23. 4. 2015

Dobrý den,jsem měsíc po ambulantni tumescentni liposukci spodního bříška,kde mi bylo odsáto 400ml tuku a stále nosím 24hod kompresní prádlo.Jelikož jsem si po domluvě s panem doktorem vyndala stehy sama,tak jsem po zákroku na kontrole nebyla a jsem trošku v rozpacích z výsledků.Vím,že hodnotit výsledky je třeba až za delší dobu ale i přesto,že jsem četla o porovnávání po liposukci a viditelných změn hned,tak ani malinké změny zatím nevidím.Břicho se mi zdá snad ještě větší než před liposukcí a pár dní po liposukci a to si myslím,že otoky a modřinky už z dost velké části zmizeli.Mám se obávat,že výsledek se nedostaví?Nebo se mám obrátit na svého lékaře a hlavně po jaké době,aby jsem zbytečně neotravovala jen z mých nezkušených pocitů?Předem děkuji za odpověď Pavla

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
23. 4. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrýden,měsíc po tumescentní liposukci je již obvykle výsledek viditelný i když operovaná oblast se vyvíjí 3 až 6 měsíců,
Prádlo po tomto výkonu se odkládá po 14 dnech ,je to dostačující.Jizvičky po kanylách se nešijí, používají se steristripy /náplas´tový steh/,jizva do budoucna není viditelná. Odstraňování stehů samotným klientem je minimálně nestandartní. Kontroly děláme vždy do týdne a poté za tři měsíce.Nevím jaké jsou zkušenosti vašeho operatéra s technikou tumescentní liposukce,ale zdá se, že malé.
MUDr.J.Kačírková ,Medilip
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, oblast podbřišku je poměrně nevděčná lokalita k provedení liposukce, bráno z pohledu výsledku. Velmi záleží na stavu kůže a pevnosti přímých břišních svalů ležících v hloubce. Také, záleží na tom, co jste od operace očekávala. Pravděpodobně bude trvat ještě několik týdnů, než bude možno prohlásit výsledek za definitivní. Pak vyhodnoťte se svým operatérem současný stav s předoperačními fotografiemi. V této chvíli bych Vám doporučil se fyzicky šetřit a ještě další cca 3 týdny nosit speciální návlek nebo pás. A v rámci pooperačních kontrol vše prodiskutujte se svým operatérem.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
Žádné recenze
22. 4. 2015
Dobrý den paní Pavlo,
měsíc po liposukci je většinou výsledek již viditelný. Občas jsou však případy, kdy pooperační otok přetrvává déle než je zvykem. Pokud máte pracoviště, kde Vám liposukci provedli, tvz. "po ruce", tak doporučuji zajít na kontrolu-určitě Vám rádi poradí a uklidní Vás. Pokud to máte "z ruky", tak klidně ještě 2-3 týdny vyčkejte. Hlavně dbejte na dostatečnou kompresi prádla-případně kompr.prádlo zaberte. Taktéž v této fázi ještě nedoporučuji masáže nebo válečkování. Nechte pracovat kompresní prádlo.
Můžete taktéž užívat podpůrné "léky", jako je třeba Wobenzym.I když narovinu-jejich účinek je diskutabilní a poměr cena/efekt mizerný. Určitě ale neuškodí.
Pokud se fyzicky namáháte, tak raději zvolněte, moc se neohýbejte a seďte rovně.
Neutahujte opasek.
Buďte klidná a vydržte. Zdravím foldyna
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Liposukce před a nebo po abdominoplastice?

vladislava_v449810
vladislava_v449810
10. 8. 2017 · Poslední odpověď: 11. 8. 2017

Dobrý den, mám dotaz ohledně liposukce. Byla jsem domluvena s původním plastickým lékařem, že mi provede liposukci spolu s abdominoplastikou. Měla jsem na ni jít jako samoplátce. Nakonec na abdominoplastiku jdu k jinému lékaři a budu ji mít hrazenou zdravotní pojišťovnou. On mi však liposukci udělat nechce. S tím, že ji nepotřebuji, že to nerad kombinuje. Mám vyčkat na zhojení po abdo, pak se rozhodnout. Není problém ji pak po zhojení provést. Jenže mě stále hlavou vrtá, zda mě to doplňková liposukce nějak nemůže narušit výsledek abdominoplastiky. Nepoleví se pak moc kůže? Proto se ptám kdy je lepší podstoupit liposukci před nebo po abdominoplastice? Děkuji všem za odezvu.

PS: ještě dodám, že jsem ve fázi hubnutí. Od června mám dole 15kg. V příloze posílám foto aktuálního břicha. V hubnutí nadále pokračuji do konce roku plánuji shodit ještě min 7 kg. Dle lékaře liposukci nebudu potřebovat. Zajímá mě názor ostatních.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
1. abdominoplastiku absolvujte při stabilní váze!!!
2. pokud nemáte přebytek kůže-obrázky jsou špatné, není na nich vidět dolní polovina břicha, na horní je přebytek minimální, je možné provést pouze liposukci se stimulací retrakce kůže ( tedy vést kanylu povrchně aby došlo ke smrštění kůže)
3. co se týče druhé části vašeho dotazu:
samozřejmě je optimum dělat oba výkony- tedy pokud jsou oba indikované- současně
hezký den prof dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 5. 2012
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2014
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2020
Lipolýza
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 5. 2018
Laserová liposukce
Žádné odpovědi
Kryolipolýza
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 7. 2013
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 8. 2012
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 5. 2017
Plazmaterapie
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2016
Laserová liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 2. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi