Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Šišlání po liposukci podbradku

Anonymní
31. 12. 2021 · Poslední odpověď: 6. 1. 2022

Dobrý den. Jsem 14 dnů po liposukci podbradku, tumescentní metodou. Stále šišlám a začínám se obávat, jestli mi to nezůstane? Mám stále ztvrdlé místo piš bradou a nevím, jak tomu ulevit. Dále prosím o informaci, myslela jsem, že se zbavim i tzv. syslíků, ale jsou stále vidět, upoutají se tento stav po úplném zhojení nebo to už tak zůstane. Mám těšit syslíky dalším zákrokem? Jakým prosím? Děkuji za odpovědi.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 6. 1. 2022
Dobrý den,
liposukce podbradku řeší tukový polštář v oblasti podbradku, většinou tzv." syslíky" příliš neovlivní. Zmiňujete šišlání, ale s tímto jsem se ještě nesetkala.
Ohledně dalšího zákroku je nutné se domluvit s plastickým chirurgem na konzultaci.
S pozdravem
Dr. Helena Singerová
Dobrý den , na kontrole jste byla u svého doktora ? Pokud ne tak to doporučuji , pokud ano jaký jeho závěr ?
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, jak popisujete, šišlání po liposukci podbradku je velmi neobvyklá věc. Je takřka nemožné, aby došlo k narušení nervové motoriky jazyka. Vysvětluji si to zhoršenými pohyby dolní čelisti jako následek operace- bolesti, projizvení, tuhost tkání ap. Při liposukci se musí rozhmoždit /rozbít/ tuková tkáň, která je pak odsáta. A právě v tomto místě v podkoží vznikne jizevnaté vazivo, což je tuhá a nepoddajná tkáň. Dobrá zpráva je, že se tato jizevnatá tkáň postupně přestavuje /"zraje"/ a po obvykle po mnoha měsících změkne a přestaví se - již nemluvím o procesu hojení. Syslíky, jak poisujete, se málokdy liposukcí odstraní, tam pomůže pouze klasická operace- facelift. Tohle vše jste měli prodiskutovat v rámci předoperačního vyšetření, abyste věděla, do čeho jdete.
V této situaci Vám doporučuji ještě alespoň 2-3 týdny aplikovat kompresivní návlek, případně, podle návodu operatéra, provádět tlakové masáže v oblasti. Z dlouhodobého hlediska by se vše mělo upravit, až na ty syslíky....
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2022
Odstranění podbradku
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2016
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 7. 2017
Odstranění podbradku
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 3. 2019
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2023
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2022
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 7. 2008
Liposukce
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 3. 2012
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2007
Liposukce
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 6. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi