Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zatvrdlá místo po liposukci podbradku

hromeli
10. 1. 2022 · Poslední odpověď: 31. 1. 2022

Dobrý den, před měsícem jsem byla na liposukci podbradku, po dvou týdnech od operace se mi udělala zatvrdlá místa. Samozřejmě provádějícím panem doktorem mi informace o vytvoření zatvrdlin sdělena byla. Chtěla sem se spíše zeptat, zda je normální po takovéto době stále zatvrdlinky mít. Také mi bylo řečeno, že zatvrdlá místa masírovat nemám, tak to nedělám. Tady na stránkách jsem se ale zase na druhou stranu dočetla, že se masírování doporučuje. Tak jestli náhodou nemám začít. Kompresní prádlo stále nosím podle pokynů.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 11. 1. 2022
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
tvorba jizevnaté tkáně po liposukci je běžná, masáže sice uvolní zatvrdliny, ale mohou i kůži uvolnit, proto o typu masáží byste se měla domluvit se svým operatérem. Někdy je možné provádět pouze tlakové masáže, to znamená na zatvrdliny jen zatlačit po dobu pár sekund.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
2 adresy v Jihomoravský kraj . 31. 1. 2022
Dobrý den,
po liposukci podbradku jsou zatvrdlejší místa zcela standartní. Doporučujeme aplikovat silikonový krém na místo vpichu v kombinaci s velmi jemnými tlakovými masážemi například Liotonem nebo Reparilem. Nejdříve však týden po extrakci stehů. Zatvrdlá místa se sama časem vstřebají. Mějte trpělivost.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 11. 1. 2022
Dobrý den,
souhlasím, je to zcela běžná věc, prodiskutujte se svým lékařem. Vhodné provádět tlakové masáže.

S pozdravem
MUDr. Tomáš Paduch
Klinika YES VISAGE
Vážená slečno,
potěším Vás, vše je zcela v normě.
Následující informaci jste měla vědět již před operací - nyní jste, po 2 týdnech, chirurgicky zhojena. Avšak, všude, kde chirurg intervenuje vzniká jizevnaté vazivo. To se vytváří po dobu asi 6 týdnů po operaci, to je to, co si nyní hmatáte. Pak, po dobu dalších asi 6-9 měsíců /individuální věc/ probíhá spontánní přestavba tohoto jizevnatého vaziva do normy. Dejte tomu čas, buďte trpělivá, bude to dobré.
Svým pacientkám doporučuji alespoň další 2 měsíce provádět tlakové masáže podbradku, myslím, že to je velmi užitečné, urychlí to tu dobu přestavby vaziva. Dále doporučuji aplikaci kompresivního návleku po dobu 6 týdnů. Prodiskutujte tohle vše s operatérem, v rámci pooperační kontroly.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění podbradku
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 5. 2018
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 1. 2017
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 1. 2022
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2022
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 1. 2024
Odstranění podbradku
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 3. 2019
Odstranění podbradku
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2016
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 7. 2017
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2023
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 10. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi