Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Prasklý implantát, bolest v prsu i okolí

Linda999
27. 1. 2024 · Poslední odpověď: 31. 1. 2024

Dobrý den, jsem 9 let po augmentaci, na podzim mě pobolívalo prso, šla jsem na sono a paní doktorka řekla, že mám prasklý implantát. Objednala jsem se tedy na kliniku plastické chirurgie, kde jsem paní doktorce ukázala zprávu, a ona mi řekla, že operace nepospíchá, že je sono často chybné a abych nepodstupovala operaci zbytečně. Mám 3 leté dítě, takže jsem se do operace nehnala. Jenže mě poslední dobou začalo prso více bolet ve vnitřní straně, je takové zatvrdlé. Je mi to velice nepříjemné a jsem teď vcelku zmatená z reakce doktorky z oboru plastické chirurgie. Jsem tedy rozhodnutá jít na zákrok, ale nejspíše na jinou kliniku. Má otázka však zní, jak rychle je nutné situaci řešit? Stav není příjemný, více se sleduji, v pondělí se chci objednat ještě jednou na sono, abych věděla, zda už se silikon dostal i do uzlin. V listopadu tomu tak nebylo. Je možné takto rychle zaznamenat zhoršení a pociťovat takto nepříjemné stavy? Není možné, že se jedná o nějaký druh zánětu? Může mi prasklý implantát způsobit v těle nějaké komplikace? Jedná se o implantáty značky Nagor, anatomické, 315 ml. Předem moc děkuji.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 1. 2. 2024
Dobrý den,
nespěchá to, pokud nemáte potíže, jakmile je ale nález na sonu, vždy to nemusí znamenat prasklý implantát, ale může být jen zvlněný, i tato změna může být ale předzvěstí, že je implantát více stlačen a měl by se vyměnit. Jakmile se ale potíže objeví, měla byste operaci naplánovat a objednat se k ní. Prasklý implantát může dělat potíže, které popisujete a někdy i zánět žlázy. Implantát je cizorodý materiál a podléhá opotřebování, proto se doporučuje ho měnit po 10-15 letech, v případě nálezu na sono nebo potíží dříve.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Dobrý den,
na Vaše otázky nelze opravdu odpovědět zcela kategoricky. Zkusím tedy částečně odpovědět na některé z nich. Začnu od konce. Většinou by implantát neměl v těle dělat žádný jiný problém, než ten lokální. Je pravdou, že existuje mnoho žen, které i vědomě mají implantát prasklý několik let a "nic" se neděje. Já osobně svým pacientkám tvrdím, že není třeba uskutečnit operaci "ze dne na den", ale rozhodně by to měly být maximálně měsíce, nikoliv roky. Pokud ale ve Vašem případě pociťujete zatvrdnutí, bolesti a dyskomfort, pak určitě nemá smysl otálet. Už jen z psychologického hlediska, pomineme-li stránku tělesnou. Pokud chcete, můžete se samozřejmě objednat ke mně na konzultaci.
S pozdravem
Ivo Menšík
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 7. 2007
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 12. 2019
Modelace prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Zvětšení prsou
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 7. 2012
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 11. 2009
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 11. 2013
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 7. 2009
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 4. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi