Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Do kdy musí být provedena korekce po aplikaci botoxu?

Frejka452772
Frejka452772
2. 8. 2019 · Poslední odpověď: 7. 8. 2019

Dobrý den, na jedné nejmenované klinice mě paní doktorka pozvala na první kontrolu po aplikaci botoxu až za měsíc a půl. Všude jinde, kam jsem kdy docházela, to bylo max. do 14ti dnů aby mi v této době mohla být provedena případná korekce. Někde jsem četla, že je nutné provést korekci právě max. do 14ti dnů, poté se prý vytváří protilátky, které vedou k rezistenci na botulotoxin. Paní doktorka tvrdí pravý opak. Jak to tedy opravdu je? Předem děkuji za vaše odborné názory. Na botox docházím léta, vždy jsem spokojená a nerada bych si nesprávným postupem zhoršila účinnost do budoucna.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 3. 8. 2019
Nejlepší odpověď
je to tak, jak vám ríká tato paní doktorka, čím méněkrát se chodí na aplikaci, tím je menší riziko tvorby protilátek. Nicméně já to třeba dělám tak, že pokud je klientka nová, pozvu si jí za 14 dní... pokud je vše vyhovující, dále jen opakujeme stejné schema a na kontroly nemusí, leda by se stela nějaká nepředloženost
Body&Face clinique
Praha . 7. 8. 2019
Dobrý den Frejko, stejně tak jako kolegové výše, naši lékaři doporučují korekci max. do 3 týdnů, ideálně za týdny dva. Častou aplikací by skutečně mohlo k odolnosti vůči botoxu dojít. Děkuji a přeji pěkný zbytek dne,

Mgr. Pavlína Blažek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 7. 8. 2019
Dobrý den,
souhlasím, též doporučuji do 3 týdnů.

S pozdravem
MUDr. Jana Paduchová
Premium
Praha . 3. 8. 2019
Dobrý den, doporučuji klientům do 3 týdnů.
S pozdravem
MUDr. Jan Říčař
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2015
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 2. 2024
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 6. 1. 2024

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi