Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Obnažený žalud

seven
11. 1. 2012 · Poslední odpověď: 15. 1. 2012

Dobrý den,

je mi 22 let, před dvěma dny jsem prodělal cirkumcizi a frenuloplastiku, kvůli relativní fimóze, a to ve Fakultní nemocnici... Penis je oteklý, plný stehů a ze spodu, kde se dělala frenuloplastika vypadá hodně nechutně... Hned druhý den jsem zákroku litoval (dokonce i probrečel několik hodin) a uvažoval jsem o rekonstrukci předkožky natahováním... Nicméně počkám, až se penis kompletně uzdraví, a stejně pochybuji, že několikaměsíční natahování předkožky vrátí žaludu optimální klimatické podmínky... Jsem si vědom toho, že s odstraněním předkožky jsem přišel o desetitisíce nervových zakončení, které hrají roli v sexuálním životě, také jsem přijmul fakt, že si budu zvykat na citlivost žaludu při pohybu v kalhotech (řeším to radikálně a bolest ignoruji, prostě chodím a "trestám" se za svou blbost) Sex s fimózou mi připadal trošku trapný, ale když vás holka miluje, je to stejně jedno, proto tohle rozhodnutí beru jako jedno z nejhorších v mém životě. Na hojení používám koupání v roztoku z heřmánku a Hemagel. Na potlačení vzteku za svou blbost Rivotril. Nejsem si jistý, zda-li mi udělali obřízku úplnou, nebo částečnou, z toho horroru, co mám v kalhotech to nyní nelze poznat...Ale život jde dál... Teď k mé otázce... Pravděpodobně můj žalud bude již napořád svraščelý a suchý, nebude to představovat určitý problém s případným popraskánín kůže? A není to pro žalud vlastně nepřirozené prostředí? Vždyť předkožka mu přece jenom poskytovala určité optimální klima, které teď ztratí...

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 12. 1. 2012
Nejlepší odpověď
Dobrý den, stav, který popisujete odpovídá "normálnímu pooperačnímu" průběhu, buďte prosím trpělivý, stav se bude od jisté doby rychle stabilizovat. Pokud jste měl fimozu, tak byla operace provedena ze zdravotní indikace a dle mého soudu je postup správný. Měl jsem pacienty, kterým v důsledku fimozy se zúžilo močové ústí natolik, že nemohl močit, což je sice extrémní případ, ale reálný. Dalším rizikem je pak případná parafimoza s nutností urgentního chirurgického výkonu. Citlivost se bude postupem času normalizovat, řada můžů si nechává provádět obřízku právě z důvodu snížení citlivosti a "větší výdrži" při sexu.
S pozdravem
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 1. 2012
Kéž by si Váš příspěvek přečetli Ti, kteří chodí na tuto operaci jen proto, že si myslí, že to bude pro sex lepší....
Máte ve všem pravdu, ale výkon byl třeba a až se zahojíte, což bude nějaký čas trvat stejně jako zvyk, že nemáte žalud v předkožce, stejně jako naděje, že se nejednalo a vysokou obřízku. Na sušší kůži si používejte běžný krém který snášíte, ono si to časem zvykne. Rovotril neberte, jste patrně mladý a jde o to si na to jen zvyknout. Nejsem sice psychiatr, ale "pár" obřízek jsem provedl a nějakáý názor pacienta jsem také pochytil. Vše se z největší pravděpodobností upraví a Vy se můžete ukolébávat myšlenkou, že lidé vyznávající židovskou víru prováděli a provádějí svým dětem- chlapečkům už v útlém věku religiosní obřízku a po té se zjistilo, že židovská populace má nejnižší četnost rakoviny penisu...
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 11. 1. 2012
Dobrý den, hodnotit stav 2 dny po operaci je opravdu velmi předčasné, neboť je to období největšího otoku. Buďte trpělivý a dodržujte pokyny Vašeho lékaře. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2023
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 8. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi