Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Obřízka metodou alisklamp

Meridius
25. 2. 2013 · Poslední odpověď: 2. 3. 2013

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně prováděných metod obřízky a k jejich jednotlivým výhodám/nevýhodám.

Slyšel jsem o metodě pomocí alisklampu. Dále mě zajímá, jestli se provádí v celkové anestezii nebo pouze v lokální (jestli jde tady cítit bolest). Pak je další metoda zákroku, obřízku může provést plastický chirurg. A v neposlední řadě můj urolog, když ho navštívím.

Já osobně uvažuji o obřízce, která by vyřešila mé komplikace a chtěl bych pro mě to nejlepší řešení. Tak budu rád za cenné rady a zkušenosti, výhody/nevýhody zákroků. A samozřejmě mi jde i o samotnou citlivost penisu, tedy která metoda je nejšetrnější a po nejdelší dobu zachová citlivý penis (na vzruchy, podněty atd..), protože vím, že všeobecně obřízka časem sníží přirozenou citlivost - nechci se dožít, kdy za aktivního sexuálního života budu mít problém "se udělat". To je mi 21 let.

Děkuji

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 2. 3. 2013
Dobrý den,
pan Karel si asi špatně přečetl původně položenou otázku na kterou se odpovídalo a to změna citlivosti. Výsledek jakéhokoliv způsobu provedení obřízky je obnažený žalud. Otázka snížení citlivosti je pouze věcí toho konkretního pacienta jak moc ke snížení citlivosti a jak rychle k ní dojde. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 2. 3. 2013
Dobrý den pane Karle, výsledným stavem pro oba výkony je ztráta předkožky, v tom se doufám shodneme.....i ten výsledek je ve finále hodně stejný a podobný(standartní technika freehand) a nekomplikovaném zhojení)....byť cesta k němu může být oběma metodami trochu divergentní(a to je možný prostor k polemice).... Techniku Alisklamp znám jen z odoborných publikací a nemám s ní zkušenosti osobní, tak nemohu soudit, ale rozhodně jako praktikující chirurg vím, že i zde mohou být chyby, rozhodně nevěřím tomu, že vše ja tak bílé a černé jak za Vaší odpovědi do jisté míry vyplývá...pokud vím, tak v mém okolí z plastických chirurgů tuto tecniku nikdo nevyužívá a rozhodně na našem území není masově rozšířená oproti klasické metodě "freehand".... podotýkám, že při této metodě je vše pečlivě plánováno a rozkresleno.....
P.S. Toto je můj osobní názor jako lékaře, rozhodně dle toho co jsem měl možno si přečíst od distribující firmy je tato technika docela dobrá(osobně bych jí i rád vyzkoušel), ale rozhodně nevěřím, že zde nejsou žádná proti.....ty případně se ukážou až při masovějším užití...
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 27. 2. 2013
Dobrý den, při erekci nemusí dojít k samovolnému přetažení předkožky přes žalud....pokud tomu tak není, není to u Vás patologíí...fimoza, což je patologický stav v oblasti předkožky je proces, kdy v důsledku jizvení(časté záněty) nelze přetáhnout předkožka vůbec ve flacidním či erektilním stavu a je často doprovázena bolestí či mechanickým trháním předkožky s progresí jizvení....pokud tomu tak je, tak je pak obřízka zcela indikována.....rozhodně pokud bude provedena obřízka, tak je jedno jakou technikou protože výsledný stav bude stejný. Souhlasím s tím, že změny citlivosti po obřízce jsou velmi individuální a de facto nepredikovatelné u daného jednotlivce...je nutné vycházet z lokálního nálezu...pokud se jedná o patologii, tak stav je vhodné řešit....v případě, že není fimoza přítomna, tak je to volba jedince, ale to již je pak zcela jiné téma k diskuzi....
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 26. 2. 2013
Zbytečně řešíte technické finesy obřízky.Obřízka obecně odstraní předkožku . Důvod k provedení obřízky bývá většinou zdravotní a to hlavně zůžení předkožky (fimoza).Jsou i důvody jiné jako na př.:snaha o lepší udržování hygieny nebo důvody náboženské.Dalším důvodem bývá právě zvýšená citlivosti žaludu s předčasnou ejakulaci (ejakulatio praekox).Obřízka,i když je dobře provedená , vždy sníží trochu citlivost žaludu ale nijak neomezí sexualní prožitek,spíše ho trochu prodlouží.Nevím jaké jsou vaše důvody k obřízce.Jestli ale požadujete provedení obřížky a současně plné předchozí zachování citlivosti,tak je to stejné jako chtít zhubnout,ale přitom se dále přežírat.Dr.Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 26. 2. 2013
Dobrý den, obě tyto metody mají za následek ztrátu předkožky a de facto i výsledky jsou indentické- metoda Alisklampu je \"instrumentálně navigovaná\" a je vyvinuta právě k těmto účelům pro \"chiropraktiky, kde je třeba jen minimální chirurgická erudice(často se užívá např v Africe).....u nás zatím nedošla velkého rozšíření, oba výkony se provádí v lokálním znecitlivění..u nás obřízku provádí urolog, plastik, méně již obecný chirurg...otázkou je proč si nechat odstraňovat předkožku pokud není přítomen zdravotní problém, což z vašeho dotazu bezprostředně nevyplývá...
S pozdravem.....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 5. 2019
Obřízka
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 10. 2014
Obřízka
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 10. 2015
Obřízka
19 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 5. 2013
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 5. 2017
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 18. 8. 2020
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 9. 2016
Obřízka
26 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 8. 2018
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 10. 2013
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi