Zeptejte se lékaře Zbavte se pochybností!

Jak se zbavit chrápání?

Uzivatel · Vytvořeno: 4. 2. 2008 · Aktualizováno: 5. 6. 2019

Dobrý den,chtěl bych se zbavit chrápání a nevím jakým způsobem a kam s tím jít.Chtěl bych nějaký šetrný zákrok,po kterém budu moci co nejdříve pracovat.Ještě se chci zeptat,jestli na zákrok přispívá pojišťovna.Předem díky

4 odpovědi

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
 • MUDr. Radan Vidura, Ph.D. - RVmedCentrum

  MUDr. Radan Vidura, Ph.D. - RVmedCentrum

  5. 6. 2019 ·

  27 odpovědí

  Pokud se chcete zbavit chrápání, doporučuji navštívit pracoviště, které má s diagnostikou a se zákroky zkušenosti a vlastní vhodný chirurgický laser. Chirurgický zákrok se volí dle zjištěné příčiny chrápání, proto je rekonvalescence rozsahu zákroku úměrná. Protože se jedná o "kosmetický" zákrok, není zdravotní pojišťovnou hrazen.

 • MUDr. Václav Pavelec Ph.D.

  MUDr. Václav Pavelec Ph.D.

  18. 9. 2018 ·

  32 odpovědí

  Dobry den, je zde cela siroka skala moznosti lecby. Nechirurgicke i chirurgicke. Nutne je zjistit pricinu chrapani. Ta muze byt u kazdeho jina. Tutu pricinu pak lecime. S uctou, LENTE

 • MUDr. Vladimír Vacik

  MUDr. Vladimír Vacik

  9. 12. 2015 ·

  8 odpovědí

  Dříve se chrápání většinou léčilo chirurgickou cestou, operace byla hodně krvavá, s nepříjemným, komplikovaným a dlouhým časem rehabilitace.
  Poslední roky se místo skalpelu používá laser při operaci na měkkém patře (LAUP).
  Firma Fotona zapatentovala rychlý a účinný způsob léčení. Po ozařování laserem kolem měkkého patra se tkáň ohřívá, což vyvolává její utažení a zpevnění kolagenových vláken, které pak zlepšuje proudění vzduchu při dýchání. Na zákrok pojišťovna nepřispívá.

 • Institut lékařské kosmetiky, s.r.o.

  Institut lékařské kosmetiky, s.r.o.

  5. 2. 2008 ·

  77 odpovědí

  Dobrý den, nejprve je nutné vyšetření ORL specialistou (v našem zařízení Doc. MUDr. janem Klozarem, CSc.). Teprve poté je možno rozhodnout, zda a jak operovat.
  Eva Ondráčková

Najít další otázky

Podobné dotazy

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.