Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Keloidní jizva - odstranění laserem

Pavla217889
28. 3. 2014 · Poslední odpověď: 14. 4. 2014

Dobrý den, začátkem března má dcera absolvovala operační zákrok - odstranění laterální krční cysty. Vzhledem k tomu, že má sklony k tvorbě keloidních jizev bylo nám lékařem doporučeno začít masírovat a vtírat mast Contractubex, případně ošetření leaserem. Mast vtíráme, masírujeme, přesto mám pocit, že jizva (6cm) se zvětšuje a začíná tvrdnout. Chtěla jsem se proto informovat o dalším postupu. Zajímalo by mě, zda leaser využít již v počátku či s delším časovým odstupem. Děkuji za radu P. Rousová

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Diana Kunčíková
2 adresy v Moravskoslezský kraj . 14. 4. 2014
Dobrý den,
v časné fázi hojení jizvy je možné ošetřit cévním nebo biostimulačním laserem, při zbytnění jizvy pak s dobrých efektem používáme injekční aplikaci kortikoidů nebo kryoterapii tekutým dusíkem.
Pěkný den
MUDr. Kunčíková Diana, Studio estetické medicíny, Nový Jičín
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 30. 3. 2014
Dobrý den,

co nejdřív přelepte silikonovou náplastí a co nejdříve začněte ošetřovat výkonným cévním laserem, který omezí prokrvení a další zbytňování jizvy. Možná se vyhnete i aplikaci kortikoidů. Jistou možností je i kryalizace- zmražení případně karboxyterapie.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
tel. recepce: *******
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 30. 3. 2014
Dobrý den, doporučuji navštívit plastického chirurga ke kontrole jizvy. Důležité je jizvu správně masírovat, případně zasáhnout včas aplikací kortikoidů do jizvy. Laserové ošetření, jak již bylo napsáno je další z možností. Zdravím Dr. Horyna Pavel
Premium
Dobrý den, laserové ošetření je jednou z možností, osobně na aktivní keloidní jizvy používám injekce kortikosteroidů a fungují velmi dobře, je potřeba ale okamžitě osobně navštívit lékaře, i týden prodlení zbytečně zhoršuje výsledný vzhled. Kortikoidy by měli mít i ve státních nemocnicích s úhradou pojišťovnou na ambulancích chirurgie nebo dermatologie.

Mějte se
MUDr. Petr PACHMAN
Medicom VIP
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 29. 3. 2014
Čím dříve se laser použije, tím lépe- lze použít biostimulační (ledaskde) ale v tuhle chvíli bych asi byl pro pulzní barvivový a možná kortikoidy, ale třeba je to vpořádku- takto nevím, klidně se za námi stavte v Asklepionu- já teď jsem v cizině ale kolegyně tam jsou.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Jizva pod nosem

Ilona334863
Ilona334863
18. 1. 2016 · Poslední odpověď: 20. 1. 2016

Dobrý den, velmi prosím o radu. Syn-14 let měl v říjnu úraz. Strhl si kůži pod nosem cca 1x2 cm do hloubky cca 2-3mm. Nebylo vhodné k šití. Bylo jen dezinfikováno a kryto. Poté promašťoval sádlem. Vzniklá jizva bohužel narostla. Bylo by prosím možné nějak vylepšit vzhled jizvy. Pokud by byl použit laser nebyla by pak jizva ještě více červená? Dočetla jsem se v diskuzi, že jsou též doporučovány kortik.injekce. Bylo to vhodné pro syna, když je teď v růstovém období. Předem moc děkuji za radu. Ilona.

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 20. 1. 2016
Nejlepší odpověď
Já bych veškerou techniku odložil na dobu po jednom roce od úrazu, kdy je jizva už zralá a tlakové masáže a kompresi silikonovými gely nepomáhá. Vycházím z dlouhodobé zkušenosti z prace na Popáleninové klinice, kde je léčení jizev denním chlebem. Zánět ustupuje do roka a lasery mohou podpořit a prodloužit zánětlivý proces. Pokud bude jizva hypertrofická pak je laser vhodný, ale až po roce stejně jako řešení situace farmakologicky (kortikoidy).
Tedy má rada: intensivní tlakové masáže 20 s. na jednom místě, 2-3x denně a silikonový plátek na hypertrofii (já rád vyšší a to je třeba Topigel) co to jde nosit a na noc určitě fixocvat leukoplastí. Sám gel je lepivý a když se k němu budete chovat slušně vydrží (je to prvek - silikon)

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 9. 2021
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 29. 11. 2012
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 10. 2023
Plexr
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 9. 2018
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2022
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 3. 2020
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2022
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 12. 2021
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi