Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Basaliom-objeví se znovu?

Alena7020
24. 3. 2010 · Poslední odpověď: 25. 3. 2010

Dobrý den, v lednu mně byl vyoperován útvar na tváři a vyšel z toho: eulcerovaný solidně invazivní typ basaliomu, excize je dostatečná, uzliny nezvětšeny. Vím, že mám rakovinu, a to ze slunce, ale prosila bych o radu, zda je možné, že se znovu na tom místě objeví (s mojí kožní lékařkou "není řeč" jen mě neustále připomíná, že to mám z nadměrného opalování, to už vím taky). Vždycky po její návštěvě probrečím. Ještě mám na tváři nějaké pigmentové skvrny, kterých bych se ráda zbavila, ale to už není tak podstatné. Na slunce už vyjdu pouze faktorem 50. Moc děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Laserové Centrum Anděl
Praha . 25. 3. 2010
Dobrý den, ano, recidivy v jizvě basaliomu jsou u malého procenta možné. Je dobré nechat si jizvu alespoň každý půlrok kontrolovat. Určitě se tím ale tolik nestresujte, není to melanom. Předcházet tomu nijak nemůžete. Pigmentové skvrny se dají odstranit alexandriovým laserem. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na Hezký den, Barbora Grebenniková, LC Anděl
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
24. 3. 2010
Dobrý den, nemáte-li dobrý vztah se svou lékařkou, najděte si jiného lékaře, ke kterému budete chodit na pravidelné kontroly. Pokud byl basaliom odstraněn celý, pak je šance na znovuobjevení ve stejném místě minimální. Nemusíte ovšem volit výraz "mám rakovinu", to je naprosto zbytečné, měla jste kožní nádor, který je pryč. Přečtěte si i nějaké další informace a budete jistě klidnější. S pozdravem. Dr. Pachman,klinika Riva, Brno.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Mojmír Müller
Brno . 24. 3. 2010
Vážená paní,
dle výsledku histologie je pravděpodobnost recidivy basaliomu v jizvě velmi malá. Nutné je nadále pravidelné sledování u dermatologa - to Vám snad paní doktorka vysvětlila.
Se srdečným pozdravem dr.Műller,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 4. 2008
Neinvazivní liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 3. 2018
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2017
Chemický peeling
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 11. 2011
Odstranění znamének
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 2. 2022
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2019
Frakční laser
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 1. 2014
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 12. 2020
Odstranění jizev laserem
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 1. 2017
Odstranění znamének
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 8. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi