Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Frakční laser znovu po dvou letech

Lura
Lura
24. 1. 2014 · Poslední odpověď: 29. 1. 2014

Dobry den, primárně se chci zeptat, zda je vhodné podstupovat ošetření frakčním laserem opakovaně. Ve třicátem věku jsem se nechala ošetřit na klinice přístrojem Fotona od BTL, z důvodu zjemnění porů /problematická plet/ a také sjednocení barvy /růžové flíčky po mírném akné/. Plet jsem měla zcela bez pigmentových skrn, nealergickou, odolnou. Po ošetření mi vyskákaly světlé pigmentové skvrny, nicméně celoplošně, a to nevysvětlitelně více na pravé tváři, na levé a čele pigmentace minimální. Jak se to dá vysvětlit? Nikdy předtím jsem pigmentací netrpěla, ani mamka v mém věku, jsme obě dobře opalovatelné fototypy III. /Nebo to mohla být spíše má chyba, kdy jsem se např. mohla omylem-letmo během měsíce po zákroku vystavit na vteřinu slunci?/ Ráda bych od vás odborníků slyšela názor, zda tedy ošetření znovu podstoupit a doufat, že se tím právě pigm. zbavím, nebo naopak se mám obávat zhoršení. Dále, je nutné použít před zákrokem krém Emla, doktorka si všimla ještě před samotným ošetřením, že mi kůže pod krémem zrudla. Nebo není jiná přírodnější varianta znecitlivění? Také po zákroku je nutné mazat antimikotikem, ae po framykoinu se mi dělaly pupínky, uplně mi to plet ucpalo, a tak jsem po "vyloupnutí" měla plet sice hezčí ale ucpanou. Dalo by se nahradit například přírodním certifikovaným krémem Esi 100% aloe vera? Moc děkuji

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 24. 1. 2014
Nejlepší odpověď
Důležité je vědět, že frakčních laserů je mnoho typů s různou agresivitou a účinkem i komplikacemi. Absolvovala jste Er:YAG? Erglass:YAG? CO2? Nd:YAG? My jich používáme několik. Po všech ošetřeních je narušená schopnost repigmentace- tedy pozor na slunce ale někdy je i problém, že pigment zmizí a chvíli trvá, než zrepigmentujete. To se dá předvídat a ovládá se to hloubkou průniku.Vy jste asi měla frakční Erbium, kde se dá snížit hloubka ošetření a to bych na kousku zkusil. Jinak antimykotika se dávají podobně jako antibiotika jen při komplikaci. Klidně to zkuste bez nich a nasadí se jen, když bude třeba.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Laser & Esthetic centrum Beauty PRO
Laser & Esthetic centrum Beauty PRO
29. 1. 2014
Dobrý den,

jelikož jste relativně mladá, chtěli bychom Vám nabídnout šetrnější alternativu řešení Vašeho problému a to fotorejuvenací lékařským přístrojem AureliA, který řeší při použití vlnové délky 430 - 530 nm v jednom ošetření rozšířené póry, pigmentaci, akné i vrásky zároveň. Po ošetření si nemusíte brát v práci dovolenou, pleť může být zarudlá pouze až 24 hodin. Ošetření je nutno zopakovat zpravidla 1 - 4 x s rozestupem několika týdnů. Cena 1 ošetření celého obličeje činí 1 300 Kč. Vynikajících výsledků (umocnění výsledků až o 30%) se dosahuje při kombinaci fotorejuvenace s předchozím ošetřením chemickým peelingem (který působí také na zmenšení pórů a problémy s pigmentacemi). Cena chemického peelingu francouzskou dermo řadou Biostase je v našich centrech 690 Kč. Pro maximální možný efekt doporučujeme aplikovat přípravný krém pro chemický peeling cca 1 - 2 týdny předem. Tento krém můžete zakoupit také na pobočce našeho estetického centra za cenu 407 Kč.

Při zájmu o objednání na ošetření či bezplatnou úvodní konzultaci nás prosím kontaktujte.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Laser & Esthetic centrum Beauty PRO
********************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 27. 1. 2014
Pozor!! Frakční lasery jsou nebezpečné hlavně po opálení- tedy konec léta a na podzim- vysejkají pigmentaci!!! Na jaře si pomůžete fotoprotekcí, napodzim je lépe čekat. Ablační a neablační, tam je to tak- neablační- méně rizika, méně výsledku. Ablační naopak- rozhodnutí je na Vás a radě zkušeného lékaře. proto třeba máme mnoho typů frakčních laserů od několika firem.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

ošetření frakčními ablačními laserem jako je Fotona (erbium yag), nebo jinými značky frakčních ablačních laserů, se je lepší vyhnout od května do září a skutečně je zapotřebí si dávat pozor a nevystavovat se sluníčku. Je nutné po ošetření používat UV filter alespoň faktor 30 a to raději i mimo toto období. Jinak může hrozit hyperpigmentace, nebo hypopigmentace. Nevím posoudit jak vysoce kvalitní je značka laseru, kterou jste zmínila, ale je dobré vědět že existuje mnoho značek frakčních ablačních laserů (erbium yag, nebo CO2) a mají velmi různou úroveň kvality. Hypopigmentaci je možné do určité míry odstranit laserem Palomar 1540, který je frakční neablační a u mnoha pacientů není ani nutné použít žádnou anestezii a bolest je pro ně středně zvládatelná. Jen u velice citlivých pacientů se aplikuje Emla. Je to proto, že tento přístroj má perfektní chlazení safírového sklíčka, které se při ošetření přikládá na kůži. Hyperpigmentace je možné odstranit přístrojem Palomar LUX G. Americká firma Palomar má mnoho typů laserů, které patří mezi absolutní světovou špičku ve výkonnosti i bezpečnosti. Není laser jako laser...
Na naší klinice ošetřujeme Palomarem.
V případě jakýchkoliv dalších otázek nás neváhejte kontaktovat
S přáním hezkého dne
Anna Brandejs, ***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 24. 1. 2014
Dobrý den,
v medicíně je možné vše a někdy se to dá špatně vysvětlit. Osobně bych se přikláněla k názoru, že jste se zprava po zákroku vystavila slunci. Po invazivním zákroku se nám osvědčilo klienty ošetřovat pastou Cicalfate od Avene nebo Sheabalm a nikdy jsme neměli žádnou komplikaci.
Zřejmě bych raději zvolila jiný typ ošetření například frakční plasmu, zde riziko zhnědnutí, protože se nejedná o laser, není tak velké a efekt může být srovnatelný nebo i lepší.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
tel. ******nebo *********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Pigmentové skvrny a laser Mixto

andilek326174
andilek326174
15. 12. 2015 · Poslední odpověď: 16. 12. 2015

Laser MixtoDobrý den,

trápí mě pigmentové skvrny, zejména na čele. Je mi 35 let a již před 4 roky jsem podstoupila 2x s ročním odstupem zákrok Alexandritovým laserem na klinice Esthé v Praze. Sice to na chvíli pomohlo, ale poté se skvrny vrátily ve vetším množství. V průběhu dalšího zimního období roku jsem potírala skvrny dermatoložkou předepsaným krémem (viz foto) až když jsme nezaznamenaly žádné nebo minimální zlepšení, udělaly jsme zkoušku laserem Mixto, která už byla na začátku jara což zamezilo další pokračování ve slunném období. Letos po přestěhování docházím k jinému dermatologovi, který mi doporučil test frakčním laserem SmartXideDot, zatím nevidím žádný výsledek. Z mého hlediska byl asi nejúčinnější laser Mixto, na místě provedéného testu skvrny téměř zmizely a i po roce a půl se znovu neobjevily jako to bylo u Alexandritového laseru. U SmartXideDot prozatím neshledávám žádný výsledek, skvrny nezmizely ani se nezlepšily. Prosím o Váš názor ohledně dalšího postupu. Muže být rozdíl mezi frakčími lasery Mixto a SmartXideDot?

Děkuji za veškeré podněty.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 16. 12. 2015
Nejlepší odpověď
Obojí je nesmysl!! Máme melasma, které neodstraní ani jeden z nich- zesvětlá pro prostém chemickém peelingu za pár korun beěhem několika minut. Bohužel se obnoví každý rok, pokud si to jen trochu opálíte. tedy chráni před sluncem, nebo každý rok peeling na konci sezóny. Tyto lasery nejsou na to vhodné, melasma mohou i prohloubit.Mají to napsané v návodu, ach jo...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 11. 2023
Laserové odstranění rozšířených žilek
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 7. 2018
Laserová léčba akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 10. 2011
Minilifting
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 1. 2022
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2019
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 8. 2015
Odstranění tetování
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 7. 2022
Odstranění pigmentových skvrn
1 odpověď, nejnovější odpověď: 10. 8. 2021
Jizvy po akné
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 2. 2017
Odstranění strií
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 8. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi