Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tuková bulka na hlavě

jiriopl1
jiriopl1
13. 8. 2015 · Poslední odpověď: 14. 8. 2015

Dobrý den , Na hlavě mám tukovou bulku ..Byl jsem u chirurga a dal mi jód .. Bulka se zmenšila, ale v okolí bulky to bylo hodně měkké. Po čase se to zlepšilo a na hlavě nebylo nic .. Nyní se to asi po 3 vrátilo a půjdu asi na odstranění .. A chtěl jsem se zeptat , jak ? Vím že vyříznutím , ale slyšel jsem že to jde "vysát" :D injekcí ? (Ono se prý po vyříznutí nesmí umývat minimálně týden vlasy ?- což mi přijde docela dlouho .. ) Mám i strach z bolesti , takže jsem se ještě chtěl zeptat zda je nutné si to nechat vyříznout ? Děkuji

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 14. 8. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
vámi popisové vymizení bulky po jodu by znamenalo, že se jednalo o lokalizovaný zánět. Většinou se na hlavě jako bulka objevuje atherom ( cysta s mazem) a pouhé odsátí obsahu většinou nevede k trvalému odstranění, protože zůstává stěna cysty a může se tedy znovu naplnit obsahem.
Úplné odstranění je velmi jednoduché, dělá se v lokální anestezii z drobného naříznutí, potom se vyloupne kompletní atherom včetně stěny a ranka se zašije a ošetří tekutou náplastí. Osobně doporučuji 2-3 dny nenamočit, poté je již možno šetrně omývat, stehy se vyndají za týden.
S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 14. 8. 2015
Dobrý den,
Jak už vám napsala paní primářka Vraspírová, je potřeba to chirurgicky odstranit - vyřízout. V těchto místech to spíše bývá epidermoidní cysta (atherom), než lipom.
"Vysátí" obvykle nikam nevede, u některých lipomů se někdy zkouší injekční lipolýza, též obvykle s limitovaným úspěchem.
Pokud se nakonec rozhodnete zákrok neabsolvovat, projev se může pozvolna zvětšovat (během let), čas od času může prasknout a vyprázdnit se ať už navenek anebo do tkáně. Jsou to zbytečné komplikace, chirurgické odstranění je přitom obvykle zcela bezproblémové a máte pokoj.
Je pravda, že u některých lidí se může atherom vyskytnout opakovaně, nevíme, proč někdo má na hlavně 3 a někdo jiný za celý život nikde na těle žádný.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 13. 8. 2015
Dobry den, takto nelze Rici, co presne Vase " bulka" je. S nej vetsi pravdepodobnosti se bude jednat o epidermoidni cystu anebo lipom.V tomto pripade Vam pomuzu opravdu jen extirpace- chirurgicke odstraneni. Po vykonu Rana Je kryta tekutym obvazem a Vy si muzete vlady umet. zdravi drvraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Lipofilling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 4. 2014
Lipofilling
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 5. 2013
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 1. 2022
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 12. 3. 2008
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 12. 2018
Injekční výplně
Žádné odpovědi
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 6. 2009
Vypadávání vlasů
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 8. 2016
Trichologické vyšetření
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 5. 2017
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi