Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nepovedená operace horních víček u jednoho oka

EvaNemcova
28. 2. 2023 · Poslední odpověď: 8. 3. 2023

Dobrý den, jsem 3 měsíce po operaci horních víček. Jedno oko v pořádku a u druhého mám celou dobu od operace bolesti oční bulvy, jak je víčko utazene a zmenšené. Pod linkou řas, které jsou ve vnějším koutku nasměrovány opačným směrem (k nosu), je viditelné vnitřní víčko. Táhne mi vnější koutek od lícní kosti k obočí, i puvodne vodorovne tetováne oční linky jsou vytazene směrem vzhůru. Spodní víčko mi koutek překrývá a zmenšuje mi zorné pole. Nález očního lékaře je, cituji, zuzena ocni sterbina stahem dolního víčka k zevnímu okraji. Připadá mi, že po 3 měsících by mělo být víčko už stabilizované a bez problémů. Nevím, zda by nebyla vhodná korekce. Děkuji

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Simona Ježková
Liberec . 8. 3. 2023
DOBRÝ DEN, POKOŽKA VAŠEHO OBLIČEJE JE VÝZNAMNĚ POVOLENÁ A PLASTICKÁ. ESTETICKÁ OPERACE V TAKOVÉM TERÉNU JE VELICE OBTÍŽNÁ, ZVLÁŠTĚ, KDYŽ SE OŠETŘUJE JEN ČÁST NADBYTKU. ROZHODNĚ JE NUTNÉ PROVÉST ÚPRAVU NADBYTKU TĚŽKÝCH DOLNÍCH VÍČEK, KTERÉ
NYNÍ ZATĚŽUJÍ PŘEDEVŠÍM ZEVNÍ KOUTKY. PŘEDCHÁZEJÍCÍ TETOVÁŽ OČNÍCH LINEK JE PRO OPERATÉRA VŽDY NEPŘÍJEMNOU KOMPLIKACÍ, PROTOŽE LINKA NESLEDUJE POVOLENÍ KŮŽE A OPERATÉR SE JÍ MUSÍ PŘIZPŮSOBOVAT, COŽ ZNAČNĚ OVLIVŇUJE VÝSLEDEK OPERACE. OD OPERACE JE NUTNÉ POČKAT PŮL ROKU, A PAK ŘEŠTE SE SVÝM OPERATÉREM ÚPRAVU DOLNÍCH VÍČEK. SJ
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 4. 3. 2023
Dobrý den,
3 měsíce po operaci není ještě vše zahojeno, jizvy jsou ještě růžové, mohou i táhnout, jak popisujete. Na fotce vytahujete obočí, takže nelze přesně posoudit vaše pocity. Jsou ale viditelné kožní nadbytky dolních víček. Pokud cokoliv táhne, masírujte, jizva se uvolní. Nyní ani korekce jizev není možná, to byste víčka nemohla zavřít, nemáte ani vidět žádný kožní nadbytek na horních víčkách.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Dobrý den,
na levém oku máte kožní řasu dolního víčka, která je patrná a pravděpodobně by si korekci zasloužila. Co se týče vytetovaných linek, zvednutí jejich zevních částí je běžným výsledkem, který je při operaci horních víček přítomný vždy.

S pozdravem
Ivo Menšík
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2013
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 1. 2021
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 4. 2018
Operace horních víček
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2013
Operace horních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 1. 2022
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2023
Operace horních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2015
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Odstranění kruhů pod očima
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 8. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi