Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Extrémně pokleslé obočí - jak prosím řešit? (26let)

jana349142
jana349142
7. 3. 2016 · Poslední odpověď: 8. 3. 2016

Dobrý den, je mi teprve 26 let, ale již několik let mě trápí extrémně pokleslé obočí. Nejvíce ve vnější/spánkové oblasti, ale mírně i po celé délce z vrchu. Jedno mám pokleslé více, protože jsem měla kdysi v minulosti obrnu v dané půlce tváře a časté záněty trojklanného nervu. Pracuji v oblasti, kde je vizáž pro mě velice důležitá, denně se fotím, pracuji v oblasti módy a vizážistiky, takže bych to již ráda řešila. Je pro mě na překážku, když se cítím skvěle, ale přitom mám smutný a unavený výraz. Horní víčko mi už leží na řasách, takže dochází i k velmi nepříjemnému tlaku na oko a jsem pak dříve unavená nebo mě oči bolí/pálí. Když si prsty obočí nadzvihnu, pokaždé mohu cítit od toho tlaku úlevu, navíc i to jak jsem vypadala kdysi - horní víčko se krásně srovná a obočí je pak klenuté, kůže zase vypnutá... Viděla jsem, že v zahraničí lze pokles obočí řešit / "léčit" výpňovými materiály botox atp., který může velmi efektivně obočí pozvednout. Je tu prosím nějaký lékař, který má s tímto zkušenosti? Případně bych se chtěla zeptat i na možnost temporálního liftu či endoskopického pozvednutí...? Prosím o radu všechny lékaře, co se na tento problém specializují a mají s tím mnohaleté zkušenosti. Děkuji za odpovědi.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 3. 2016
Nejlepší odpověď
Existuje několik typů liftu obočí i v takovémto věku (dělal jse endoskopicky asistovaný lift čela i jednadvacetiledé dívence). Musí se to vidět a pak rozhodnout. Botulotoxin není výplňový materiál, naopak ten způsoví ochrnutí nervů a větší pokles, ale v této problematice mí jiné místo. To se musí vysvětli při konsultaci po zvolení metodiky. A rozhodně ne temporální lift. Spánková (temporální) krajina je bokem od obočí a byl by to posun, ale ne lift.
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci se můžete objednat na, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc. MUDr. Libor Streit, Ph.D.
2 adresy v Jihomoravský kraj . 8. 3. 2016
Dobrý den,
pomocí Botulotoxinu a výplní (kyselinou hyaluronovou nebo vlastním tukem - lipofillingem) lze korigovat méně výrazný pokles obočí. Tyto zákroky však na úpravu výrazně pokleslého obočí nestačí a je třeba postupovat jinak. Temporální brow-lift je v těchto případech jedna z účinných možností korekce. V principu se jedná o lifting - cíleně se nadzvedává právě zevní část obočí (směr liftingu je tedy nahoru a mírně do strany).
S pozdravy
Libor Streit
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi