Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botulotoxin do čela, nebo něco jiného?

dragonjinx
dragonjinx
24. 6. 2020 · Poslední odpověď: 1. 7. 2020

Dobrý den, je mi téměř 27 let a trápí mě extrémně pokleslé obočí a vrásky na čele. Pokles obočí se mi bohužel postupně zhoršuje, vždy tomu předchází tiky a tlaky v oblasti obočí a čela a potom ze dne na den vidím velkou změnu. Pracuji s lidmi a nechci vypadat stále zamračeně, unaveně a staře, před pár lety jsem vypadala úplně jinak. Pokles se mi stal už asi 3x, je to čím dál horší a vždy mi poklesne i sebevědomí. Byla jsem na konzultaci u plastického chirurga a ptala jsem se na brow lift, ale vzhledem k mému věku mi ho nedoporučil. Místo toho mi byly nabídnuty nitě silhouette, případně botox. Co jsem se ale dočetla, tak by nitě neměly velký efekt a u botoxu jsem zase našla ve spoustě diskuzích, že po tom může obočí poklesnout ještě víc. Prosím tedy o rady a zkušenosti, už jsem zoufalá. Nad botoxem silně uvažuji, pokud máte někdo dobrou zkušenost s tím, že vám to zvedlo obočí a s konkrétním chirurgem nebo klinikou, určitě budu ráda, když se o ni podělíte! Stejně tak budu ráda za rady od odborníků. Na těchto fotkách se nemračím záměrně, takto vypadám, když mám obličej naprosto uvolněný a nesnažím se zvedat obočí, aby to nebylo vidět. Děkuji!

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
MUDr. Patrik Paulis
Praha . 25. 6. 2020
Nejlepší odpověď
Dobry vecer,
Skutecne je nalez na jednu stranu geneticky podminen / nizky vek/, na druhou stranu ho lze najit u starsich s podobnou fysiognomii obliceje. Zatimco Vam Botox vrasky “vyhladi”, zpusobi paradoxni pokles oboci - cim.. postupne vznikne vetsi reltivni nadbytek kuze hornich vicek.. jak bude efekt Botoxu vyprchavat, budete zase pokles oboci a nadbytek kuze vicek kompenzovat vytahovani oboci a na cele se budou vrasky prohlubovat atd
Nezapiminejte ze , vsichni starneme, takze “na porad” neni nic, ale i tak je potreba situaci ve Vasem pripade neris “ne tradicne” tj jak u jineho a smahem odsoudit jednu nebo druhou techniky nevidim jako rozumne. Ja bych - prozatim dle fotek - navrhoval v jedne dobe plastiku hornich vicek s malym odstranenim relativniho hozniho nadbytku a soucasne tento operacni pristup vyuzit na transblef SuPor Airo brow lifting - jedna se u nas o novu metodu, nevim, jestli ji nekdo z kolegu jiz dela, ale z mne je to dnes jednoznacne metoda volby u klientu, kde je potrebne kombinovat brow lift a plastiku hornich vicek.. nasledne bych zvazil absolvovat u kolegy Dr Alberta Leguina-Ruzii redermalizaci v oblasti cela a glabely... jiste se nevyhnete starnuti, ale tato metoda se mi ve Vasem pripade zda optimalni...
S pozdravem
PP
WhatsApp
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 29. 6. 2020
Dobrý den,
doporučuji osobní konzultaci u nás na Klinice YES VISAGE, kde bychom Vám doporučili nejlepší řešení na míru.

S pozdravem
MUDr. Tereza Gabryšová
Premium
MUDr. Patrik Paulis
Praha . 27. 6. 2020
Dobry den, dekuji za duveru... priznam se, ze ceny z hlavy neznam, ale jiste nam ji reknou asistentky u konzultace... prosim napiste
Hezky den
PP
WhatsApp
Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
25. 6. 2020
Chápu, myslím si, že řešením vašeho problému by mohla být možnost, že MUDr Paulis je návrh. Můžete nás navštívit a můžeme provést společnou konzultaci.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
25. 6. 2020
Souhlasím s MUDr. Paulisem, botox může tento paradoxní efekt vyvolat a dokonce snížit obočí.
Tento typ postupu je velmi jedinečný, protože by opravil horní víčko. Linie mohou být později opraveny redermalizací kyselinou hyaluronovou.
dík
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
OTTLENS s. r. o.
Šumperk . 25. 6. 2020
Dobrý den. Pokud chirurgové nedoporučují operace, tak se dá zvednout obočí botulotoxinem, ale efekt nebude velký. Myslím si, že nitě by byly vhodné pro tento problém. Ale určitě osobní konzultace řekne víc.
Přejeme pěkný den, Ottlens
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
CAN CLINIC
Praha . 25. 6. 2020
Dobrý den,

U nás na klinice se věnuje mimo jiné neoperativnímu browliftu primářka MUDr. Aneta Krajcová. Vhodná by byla kombinace obou technik - botulotoxin a niťový lift. Tuto techniku jsme za poslední měsíce dělali desítkám klientů a rádi se s Vámi podělíme o fotografie našich výsledků. Efekt oddálí potřebu operativního řešení.

Rádi Vás přivítáme na CAN CLINIC k osobní konzultaci, kde najdeme pro Vás nejvhodnější řešení.

Krásný den,

Team CAN CLINIC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD
25. 6. 2020
Dobrý den
Zvýšení obočí Botox je velmi mírné a ve vašem případě je hlavním problémem horní víčko.
Na základě vašich fotografií by se glabella a vrásky na čele mohly vylepšit pomocí Botoxu, ale pro horní víčko bych hledal plastový surgen, který by provedl blefaroplastiku.
dík
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 25. 6. 2020
Dobrý den, Váš problém je dán geneticky věk - nevěk.
Doporučení zní: více konzultací na více klinikách. Můj názor je ten, že ani nítě, ani botox tento problém nenapraví. Bude nutná chirurgická intervence, ale takto po internetu se nelze vyjadřovat, je nutná osobní konzultace.
S pozdravem
MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Injekční výplně
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 4. 2022
Minilifting
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2021
Odstranění vrásek
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 6. 2021
Odstranění strií
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 1. 2018
Botulotoxin
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 4. 2016
Botulotoxin proti pocení
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 4. 2012
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 1. 2020
Botulotoxin
1 odpověď, nejnovější odpověď: 31. 10. 2023
Otoplastika
20 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 3. 2019
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: Včera

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi