Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Chirurgické zvětšení dolního rtu

klara139
10. 5. 2022 · Poslední odpověď: 16. 5. 2022

Dobrý den, zajímalo by mě, zda lze chirurgicky zvětšit dolní ret, resp. zvětšit plochu retní červeně. Zajímala by mě řešení trvalá, tedy žádné injekční výplně. O metodě implantátů Permalip vím, ale tam je výsledek spíš o změně objemu než o ploše. Šlo by třeba provést excizi kůže pod dolním rtem a opětovné sešití? Děkuji za odpovědi.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 16. 5. 2022
Dobrý den,
lze zvětšit jak chirurgicky tak pomocí výplní. Nutná osobní konzultace.

S pozdravem
MUDr. Zuzana Macková
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 5. 2022
Dobrý den,
horní i dolní ret je možné zvětšit pomocí posunu tkáně z vnitřní strany rtu. Blíže je možné vám vše vysvětlit na konzultaci.
S pozdravem
Dr. Helena Singerová
Vážená slečno s technikou Perma-lip mám docela slušné zkušenosti. Touto operací se objem rtu vyplní, tak, jak píšete. Tím zvětšením objemu také dojde ke zvětšení plochy retní červeně. Teoreticky je možno, jak píšete odříznout proužek kůže pod hran ící červeně na dol. rtu. Vznikne tak jizva, která může být i patrná a nepřirozeně se velikost rtu zmenší. Od této metody se v posledních letech odstoupilo vzhledem k vývoji nových materiálů a preparátů. Tedy excisi kůže bych Vám při konzultaci asi dosti rozmlouval, resp. musela byste mi podepsat informovaný souhlas, že berete ta rizika na svou zodpovědnost. Záleží na tom, co od operace očekáváte. Nejjednodušší jsou, samozřejmě, injekční výplňové techniky. Konzultace na plasticko- chirurgickém pracovišti je tedy nezbytná.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
ano, máte pravdu - rty - resp. dolní ret, o kterém je řeč, lze zvětšit jak chirurgicky tak injekčně.
Lékař Vám doporučí konkrétní metodu na základě konzultace a vyšetření.
Já vždy zpočátku doporučuji metodu výplně kyselinou hyaluronovou, protože si takto nejlépe ověříte, jak by měl Váš ret vypadat,(výhodou je , že tento typ zvětšení rtů není navždy, ale cca na 1 - 2 roky), a později se event.můžete rozhodnout pro chirurgický zákrok, pokud by Vám tato metoda nevyhovovala. Dle mých zkušeností je naprostá většina pacientek tak spokojena s přirozeným vzhledem po aplikaci kyseliny hyaluronové, že operační řešení nevyhledá. Musela byste přijít na konzultaci, abychom si vysvětlily pojmy "plocha" a "objem" - a co by bylo ve Vašem individuálním případě nejlepší řešení.
Zdravím Vás
Dr Ludvika Záhořová
Poliklinika Na Národní,
Praha 1
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 1. 2014
Zvětšení rtů
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 11. 2021
Zvětšení rtů
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 1. 2023
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2022
Zvětšení rtů
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 6. 2022
Zvětšení rtů
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 9. 2023
Zvětšení rtů
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2009
Injekční výplně
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 4. 2023
Zvětšení rtů
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 10. 2020
Zvětšení rtů
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 2. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi