Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Křivý úsměv

Anonymní
jjanicka25
19. 12. 2009 · Poslední odpověď: 22. 12. 2009

Dobrý den, je mi 19 let. Trápí mne jeden problém. Když se do široka usměji, tak je vidět, že mám křivé rty. Když jsou rty v klidu, tak žádné zakřivení není vidět. Pravá část rtů je trochu spadlá dolů. Tento problém mám také u pravého oka...Obočí mám trochu spadlé. Je zde možná nějaká "horší" asymetrie obličeje? Jak je toto možné řešit, a odstranit všechny možné "závady". Mockrát děkuji za odpověď...

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 22. 12. 2009
Vážená slečno,

bohužel, zatím jsme nedospěli do éry StarTreku a pokud operujeme, vždy zanecháváme po sobě stopy v podobě jizev. Navíc každá operace je zatížena teoretickým rizikem komplikací. Lidský organizmus není Lego, něco sestavíte a když se to nelíbí, tak se to udělá jinak. Takto k operacím nelze přistupovat. Smyslem operace je změnit stav, který je značně nevyhovující, neoperují se relativně banální věci. Váš problém možná spočívá v nesprávné inervaci jednotlivých oblastí. Doporučuji Vám navštívit neurologa, ten by případně mohl navrhnout některé cviky, které by v rámci obličejové rehabilitace stav zlepšily. Obávám se, že by kosmeticko - estetické operace na Vašem obličeji nepřinesly žádoucí efekt.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
21. 12. 2009
Dobrý den, prvně bych doporučil vyšetření na neurologii pro posouzení snížené funkce faciálního nervu. Popisujete-li křivé rty při úsměvu, pomoci by mohlo vyplnění pomocí preparátu kys.hyaluronové, které dokáže velmi hezky asymetrie a nerovnosti vykorigovat. Dály by pak byla na zvážení drobná aplikace botoxu ke korekci asymetrické funkce svalů. Tyto korekce jsou dočasné, dávající tak výhodu při nespokojenosti tyto neopakovat. Více je ale možné říci až při osobní konsultaci po neurologickém vyšetření. Mějte se hezky, Dr.PACHMAN, klinika Riva, Brno.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 19. 12. 2009
Dobrý den, pokud je Váš obličej v klidu symetrický, tedy je otázka, zda je vhodné provádět operaci, když se asymetrie projeví pouze při mimice. Zde je riziko, že symetrie bude při mimice a v klidu se naopak vytvoří asymetrie. Což není cílem plastické chirurgie. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 12. 2009
Mrzí mne to, ale tak daleko medicína není. Pravděpodobně je to u Vás, jako u mnoha jiných asymetrie funkce nervů a s tím se dělat nic nedá. Nevěřte komukoliv, kdo slíbí, že to spraví. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi