Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Křivý úsměv/problem s čelistí?

Anonym55555
2. 1. 2023 · Poslední odpověď: 21. 6. 2023

Dobrý den, mám problém s pokřiveným úsměvem. Našla jsem na googlu tuto fotku úsměvu a je dost podobná tomu mému. Když se usměju, zkřivý se mi takto úsměv jeden koutek jako kdyby šel víc do strany, nosoústní rýha je každá trochu jiná, rty jsou nesouměrné. Mám i problém s čelistí, když jím, jako kdyby křupala. Dřív se mi stávalo, že se zablokovala a já pak nemohla vůbec jíst, protože když jsem s ní pohybovala strašně to bolelo. Nevím zda by to s tím mohlo nějak souviset, ale takhle křivý úsměv už mám dlouho, dá se říct že od dětství, v zrcadle to nevidím, ale když mě někdo vyfotí kamerou je to vidět, když se například s někým vyfotím tak má oproti mě rovný úsměv. Potřebuju poradit jestli se s tímhle dá vůbec něco dělat, nelíbí se mi to. Nevěděla jsem, k jakému zákroku to přiřadit, ale někde jsem slyšela, že křivý úsměv se dá napravit botoxem/injekčními výplněmi, proto se předem omlouvám, kdybych to špatně zařadila. Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 21. 6. 2023
Dobrý den. Nejdřív Vaše potíže řekněte stomatologovi, doporučí Vám, na koho se obrátit. Poté by se mohlo začít s aplikací botulotoxinu, nebo s výplní kyseliny hyaluronové, podle osobní konzultace na klinice. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 23. 1. 2023
Dobrý den,
nemusíte se omlouvat za špatné přiřazení řešení vaší problematiky. Proto jsme tady mi, abychom Vám vše objasnili.

Asymetrie, kterou popisujete lze řešit botulotoxinem, který se aplikuje do specifické oblasti, aby se část rtu uvolnila, tím se docílí symetrického úsměvu, ze kterého se vám nebude vytvářet nadále asymetrie nosoretních rýh. Již vzniklou asymetrii nosoretních rýh můžeme řešit vyplněním dermální výplní.

V případě čelisti se může jednat o zablokování kloubu čelisti případně dislokace, doporučila bych o tom říct Vašemu zubnímu lékaři, může se jednat o vážnější problém, který může způsobit další potíže.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Krásný den,
MUDr. Anna Zborovská
Premium
Kladno . 10. 1. 2023
obrý den, bude nejspíše chyba v hypotonii vpravo anebo hypertonii vlevo. Hypertonie by se dala spravit aplikací botulotoxinu, ale nejspíše by bylo nejlepší řešit celkově proč to tak je.úsměv a čelistní kloub s polu zcela jistě souvisí. - Navštivte neurologa. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
Premium
Dobrý den,
aplikaci výplní a botoxu na naší klinice neprovádíme. Zkuste se obrátit na nějaké soukromé pracoviště.
Pokud by to souviselo s čelistí, tak by byla možnost zřejmě navštívit nějakého čelistního stomatochirurga.
Hezký den,
sekretariát Kliniky plastické chirurgie Praha Vinohrady
Vážená slečno, s poruchou inervace, tedy lehkou asymetrií pozice koutků úst, byste se měla obrátit na neurologa. S potížemi s čelistním kloubem by Vás měl vyšetřit stomatochirurg. Teprve po stanovení diagnozy a vysvětlení problémů se může naplánovat optimální léčba.
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení rtů
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 12. 2009
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 6. 2023
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 11. 2019
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 6. 2023
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 4. 2021
Injekční výplně
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 4. 2020
Chirurgická rekonstrukce obličeje
Žádné odpovědi
Injekční výplně
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 2. 2022
Kyselina hyaluronová
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 3. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi