Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vytahování stehů po labioplastice

katerina312186
katerina312186
12. 10. 2015 · Poslední odpověď: 15. 10. 2015

Zdravím lékaře i návštěvníky, za deset dní jdu na vytahování stehů po labioplastice, kdy se mi některé vstřebatelné stehy zařezaly a doktor mi musel rány opakovaně sešít. Strašně se toho bojím. Dá se to vydržet? Nikdy jsem neměla nic zašitého, tak si ani nedokážu představit, ale vzhledem k tomu, že je to na tak citlivém místě, tak mám z toho uplně hrůzu. Zažila některá prosím? A ještě jeden dotaz ... mohou se i nevstřebatelné stehy zařezat a způsobit prasklinu? Děkuji

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 10. 2015
Nejlepší odpověď
Já Vás rozhodně strašit nechci, protože vidím, že se toho opravdu bojíte. Teď je otázka, co chcete slyšet, zda uklidnění, nebo moje zkušenosti.
Já osobně provádím labioplastiku excisí střední části, tedy těch nejvetších částí labií, které se líbí nejméně. Šiju rány vnitřním stehem - aby nebyly vidět stehové jizvy, které se otokem často proříznou a už jsem opravoval tzv. ježka po podélné labioplastice z jiného pracoviště. Dělám labia do doby, co se zde začaly dělat a to je cca 15 let. Moje zkušenosti jsou takové, že se vstřebatelné stehy často nevstřebají a musí se odstranit. Příjemné to není, ale aby z toho měl být veliký strach to také ne. Já šiju labia nevstřebatelným stehem a vždy tvrdím, že je to jako když vytrhnu chloupek 3x na každé straně, protože zatáhnu uprostřed odstříhnua vytáhnu z obou stran zevně. Záleží tedy na metodě, dále jak otékáta a jak kvalitní máte tkáň. Rozhodně se toho nebojte a je lepší odstranit i vstřebatelné stehy nůžkami, než je nechat proříznout...Držím palce.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
****************

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 10. 2015
Pravděpodobnost rozpadu je mizivá, ale nikdy Vám nemohu slíbit, že se to nestane. Pracujeme totiž s živým materiálem a někdy jsou jeho vrtochy nečekatelné. Doporučení jak se hojit Vám dá Váš operater. Ten nejlépe ví, "jak to vypadá uvnitř".

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
*****************

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 14. 10. 2015
To mě mrzí, bohužel někdy dojde k nepříjemným komplikacím. Operační řešení připadných komplikací (rozpad sutury) se však většinou má provádět až po několika měsících a velmi často se zjistí že není nakonec vůbec potřeba (o komplikacích a jejich časovému řešení vás měl informovat operatér dopředu) Teď snad již bude vše normální a nakonec budete spokojena, držím palce :-)
Premium
Prostějov . 13. 10. 2015
Dobrý večer.
Chtěla bych Vás podpořit, určitě za s sebou nemáte příjemný zážitek, nedechněte se a jděte do boje. Pokračujte v terapii. Nepropadejte panice. Nevím, zda jste rodila přirozenou cestou, ale v gynekologii jsou zvyklý na větší rány.
Asi nastala shoda náhod, která nepřispěla k dobrému hojení.
My tento výkon provádíme ve svodné anestezii tj. v lokální. A sutura vstřebatelnými stehy nevyžaduje odstranění stehů.
Buďte trpělivá.
Premium
Kladno . 13. 10. 2015
Dobré ráno, ničeho se nebojte, není to nic hrozného. Vstřebatelné stehy ani většinou "nevytahuji". Nevstřebatelné stehy se také mohou proříznou (pod stehem vzniká lokální nekroza a na labiích bývá téměř vždy), ale vše se krásně zahojí že ani nikdo po pár měsících nic nepozná
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 2. 2021
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 3. 2019
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2021
Labioplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 10. 2017
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 3. 2015
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 2. 2013
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 3. 2008
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 2. 2008
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi