Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Čelenka po otoplastice

Lucie86832
6. 2. 2012 · Poslední odpověď: 22. 3. 2013

Dobrý den. Jsem 15 dní po otoplastice obou uší. Stehy mám vyndané a mám nosit čelenku 24 hod denně. Čelenka mě hrozně svírá a mám bolesti. Jakou má mít čelenka vlastnost? Má co nejvíce uši táhnout k hlavě? Nebo uši jen chránit a nestahovat?

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 19. 3. 2013
Nejlepší odpověď
Každý operatér má svůj postup. Bez ohledu na to, ale vzhledem k běžnému průběhu hojení, se mi to zdá velmi brzo. V tuto dobu sutury ještě nebývají zcela zhojeny a hrozí infekce ran. Co máte za uchem nevím, za ucho se dlahy nedávají, ale může to být krví ztvrdlé krytí. Byla jste operována plastickým chirurgem? Zdravím MUDr.Lucák,Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 26. 4. 2012
Stačí úplně obyčejná lyžařská čelenka, jen musí být dostatečně široká a pevná , aby nesjížděla.žádná speciální čelenka být nemusí.Dr.Lucák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 4. 2012
Čelenka už jen chrání aby se uši přez noc nepřeležely a nosíte-li jí i přez den, což dle školy, kterou jsem se učil já, se po sundání obvazů po 2 týdnech, už nemusí - tedy jen na noc.
Co se týče čelenky v jistém balíčku, můj názor je ten, že je to věc pracoviště, které takovýto servis poskutyje a též věc pacienta, který tuto nabídku příjmá...
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 2. 2012
K čemu je dobrá čelenka by Vám měl říci Váš operater. Je to především ochrana proti tomu, aby ucho nebylo poraněno. Má se nosit hlavně v noci do měsíce od operace, aby se ucho nepřeleželo. Čelenka též zajišťuje, aby byly stehy, které tvarují přitažení boltců byly odlehčené a neprořízly se. Je to taková prevence před komplikací k zajištění lepšího výsledku.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 7. 2. 2012
Dobrý den.
Chránit a nestahovat.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 6. 2. 2012
Dobrý den. Čelenka by měla lehce přitahovat boltce, ale hlavně chránit je před oddálením od hlavy. Např. ve spánku, při hře, apod. Takže stačí běžná sportovní čelenka přiměřené velikosti. V těchto teplotách bych navíc radil chránit boltce před prochladnutím a omrznutím. Nashledanou, Remeš
Premium
Dobrý den, vždy doporučuji konzultovat problémy s operatérem, který nejlépe ví jakým způsobem operaci prováděl a jak vypadal stav před operací. Podle toho probíhá i nutná pooperační péče. Čelenka vás nesmí bolet, ale musí boltce držet u hlavy v celé jejich délce a šířce. Musíte vyzkoušet více typů. Za Body kliniku dr. Zimovčáková
Premium
Hezký den,
čelenka po otoplastice by měla především pokrýt celý boltec a rovnoměrně ho přitahovat, nesmíte cítit bolest, nejlepší jsou čelenky se suchým zipsem, kde můžete "přitáhnutí" nastavit, většinou se obtížně shánějí.
S pozdravem
Dr. Vidura
RVmedCentrum privátní klinika s.r.o.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi