Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hojení po otoplastice

Melone
6. 6. 2023 · Poslední odpověď: 8. 6. 2023

Dobrý den, dne 17.5. dcera ( 6,5 ) podstoupila otoplastiku obou uší v celkové anestezii. Hned druhý den po převazu jsem si všimla drobných oděrek na boltcích ( viz. foto ), ke kterým mi však nikdo nic neřekl. Po 14 dnech, co jsme šli na vyndání stehů mi pan doktor řekl, že ranky mám mazat Betadine mastí, vždy přiložit čterec a dát sportovní čelenku. Ani po týdnu mazání však tyto ranky nejsou zhojeny. Chtěla bych se zeptat, z čeho se tyto ranky mohly stát a jak na zhojení? Ve zprávě máme napsáno, že kdyby se nehojilo, že máme přijít za 14 dnů. Děkuji

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,
nevím, jaká byla zvolena operační technika, takže se nemůžu exaktně vyjádřit. Příčin by mohla být celá řada, napadá mne vícero možností. V žádném případě bych nechtěl takto vstupovat do vztahu lékař- pacient. Tuto otázku otevřeně vzneste na svého operatéra.
S pozdravem
Ivo Menšík

BODY klinika plastické chirurgie
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 7. 6. 2023
Dobrý den,
hojení po otoplastice trvá minimálně 2-3 týdny. Po tuto dobu jsou boltce oteklé, mohou být s malými oděrkami boltců a to většinou díky pooperační kompresi. Po tuto dobu je nutné boltce chránit i čelenkou nebo kompresivním obvazem, aby se otoky rychleji vstřebaly. Také přetrvává snížená citlivost boltců daná přerušením senzitivních nervů, obvykle asi čtvrt roku.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
FORMÉ Clinic
Praha . 7. 6. 2023
Dobrý den. Ranky mohli vzniknout tlakem čelenky. Zkuste aplikovat Actimaris gel, čelenku nosit takovou, aby netlačila. Nebo na pár dní vynechat. Na plánovanou kontrolu k lékaři zajděte. Hezký den přejeme, Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi