Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Režim nošení čelenky po otoplastice

jakubandy
jakubandy
1. 11. 2017 · Poslední odpověď: 11. 5. 2019

Dobrý den, v pátek jsem byl na oboustranné otoplastice. Doktor mě doporučil nechat gázu na hlavě do pondělí (tj. 3 dny), poté sundat, umýt hlavu ( rána/jizva je prý zalepena nějakým speciálním " lepidlem " proti infekci), dále nosit například bavlněnou čelenku (mám obyčejnou látkovou) do vyndání stehů cca 14 dní. Můj dotaz zní, zda si můžu tuto čelenku každý den na chvíli sundat z hlavy. Podle předešlých diskuzí usuzuji, že by mělo ouško držet v pozici v jaké ho doktor zafixoval a čelenka má pouze ochranou funkci, tudíž by sundaní na pár minut nemělo vadit a ouška by se už neměli pohnout, je tomu tak ? Pokud jdu třeba ven, mohu čelenku nahradit třeba zimní čepicí ?

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 2. 11. 2017
Nejlepší odpověď
Na našem pracovišti máme leta prověřený postup : Dva týdny zavázaná hlava, jednou za týden převaz , pak přechod na pevnou a pružnou čelenku ( sportovní typ ) a tato pevná čelenka ve dne v noci měsíc a dalších 6 neděl pevná čelenka na noc . Tedy celkové nošení ochrany operovaných boltců nějakým způsobem -- 3 měsíce , což odpovídá biologickému hojení rány .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 11. 2017
Jednotlivé metodiky operace, ale i pooperačního průběhu nazýváme "metody volby". Jsem Žákem prim. Fahouna z Ústavu Lékařské kosmetiky, který tu prováděl tyto operace posledních 40 let. Naše metodika byla a je taková, že druhý den po operaci kouknu pod obvazy s tím, zda se uši pod fixací nepřeložily, po té kontrola po 5 dnech a dále po týdnu, kdy se obvaz odstranil. Pak první měsíc páska na uši, která hlavně přes noc chrání před přeložením boltce ve spánku. Obvaz (kukla) na dva týdny působí jako dlaha a pravděpodobnost povolení a znovuodstávání boltců, čili recidiva problému se tím výrazně snižuji. Takto to provádím úspěšně skoro 25 let.
Zdraví Dr. Tomášek
prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Otoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 3. 2013
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 10. 2015
Otoplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 12. 2010
Otoplastika
Žádné odpovědi
Otoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 12. 2023
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 6. 2023
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2018
Otoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2023
Křečové žíly
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 12. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi