Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Třetí, revizní rhinoplastika - deviace dorsa

LRL
LRL
5. 6. 2022 · Poslední odpověď: 9. 10. 2022

Dobrý den, od dětství mám deviaci dorza nosu a nosní přepážky (nejspíše stp úrazu, ale nejsem si žádného vědoma). Podstoupila jsem z tohoto důvodu dvě septorhinoplastiky, po první kostěná část zůstala křivá, septum bylo rovně, ale opět ujelo. Po dvou letech jsem byla na revizní septorhinoplastice, po které bylo dorzum relativně rovnější, ale cca po 2 měsících začal celý nos opět ujíždět do strany. Nyní jsem rok po zákroku, přepážka je rovná, ale nos je opět křivý. Oba zákroky prováděl stejný lékař, hrazený pojišťovnou. Můj dotaz zní, zda je možné, že nos zkrátka nelze narovnat a je třeba se s tím smířit, nebo má smysl zkoušet konzultovat plastického chirurga, soukromého, který přece jen zákroku nejspíše věnuje více péče a pokusit se o třetí rhinoplastiku za účelem narovnání nosu. Hřbet je přímý, pouze se sklání na stranu a bohužel jsem s nosem velice nespokojená.

Děkuji, Rychnovská

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,

udržet nos, pokud je výrazně křivý, rovný po operaci je velmi obtížné, sama víte, že jistou dobu byl nos rovný a pak se postupně znova trochu zkřivil. Je to dáno tím, že tkáně mají tzv. "paměť a snaží se vrátit do tvaru, ve kterém jsou zvyklé být. Další operace je možná, bude náročná a bohužel Vám nikdo nemůže garantovat, že nos zůstane navždy stoprocentně rovný.

S pozdravem

M. Molitor, Art Ethic Beauty Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 10. 6. 2022
Dobrý den,
nos sice narovnat lze, ale obvykle má tendenci se vracet do svého původního postavení, takže určitá asymetrie bude po operaci přetrvávat.
S pozdravem
Dr. Helena Singerová

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi