Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vincentka ve spreji na čištění nosu po rhinoplastice

Sevinka
26. 9. 2013 · Poslední odpověď: 24. 5. 2018

Dobrý den, je možné užívat vincentku ve spreji? Jsem po operaci nosu (kompletního) 13 dní. Je možné na vatové tyčinky nastříkat vincentku ve spreji a nosní dírky si pročistit? Děkuji za info.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Proplachy vnitřku, tedy sliznice nosu po jakékoli nosní operaci jsou vždy přínosné. Je třeba ale říci, že mají smysl jen tehdy, když je sliznice řádně zvlhčená, tedy "mořské vody" musí být dostatečné množství. Vincentka spray je velice delikátní, o vatových štětičkách nemluvě, ty nemají žádný významný efekt. Pokud Vincentku, tak do "konvičky", ale to zase není pohodlné, nám se nejvíce osvědčil Physiomer, toho je dostatečné množství a průplach je také "poctivý".
Dr. Vidura
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 6. 2014
Dobrý den , určitě je to možné. S pozdravem Dr.Horyna Pavel
Dobrý den,
svým pacientům po rhinoplastice doporučuji na štětičku aplikovat kapku masti Ophtalmo-Azulen a 2x/den touto mastičkou vytírat vstup do nozder /tam, kde jsou stehy/. Také je dobré, pro zklidnění sliznice, 4-6x/den vstříknout do nosu nosní spray Nasivin. Aplikací Vincentky pravděpodobně nic nezkazíte. Jen, prosím, pozor na mechanické poškození sliznice od štětičky.

Mějte se hezky
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg
Esthesia
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 9. 2013
Někomu to opravdu zabírá, zvlhčuje to sliznici a vede to k lepšímu hojení.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Operace nosu ve 14 letech?

velky_nosss700677
velky_nosss700677
14. 5. 2018 · Poslední odpověď: 16. 5. 2018

Je mi 14 a mám vážně velký nos ze strany. Mám velkou “bambuli” a velké nosní dírky... nedalo by se s tím něco dělat?

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
vážená slečno, v každém případě je operace nosu, aby přinesla stálý výsledek , vhodná až po ukončení vývoje a růstu, tj u dívek nejdříve v době , kdy nejméně 2 roky menstruují, běžně po 15. roce věku, ale až do plnoletosti tj 18 let musí být k operaci souhlas rodičů , nicméně to, co ukazuje výřez na fotografii není nic bizardního, jak to popisujete, zvažte prosím, zda je to skutečně tvar nosu, co vás trápí, přeji hezký den prof dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Rhinoplastika - možnost zmenšení nosních dírek

Elena818539
Elena818539
28. 8. 2019 · Poslední odpověď: 29. 8. 2019

Dobrý den. Byla jsem na konzultaci ohledně rhinoplastiky. Byla by to operace měkké i tvrdé části nosu otevřenou technikou. Ptala jsem se i na zmenšení nosních dírek. Pan doktor říkal že si nemyslí že bych měla nějaké obrovské, a že to není třeba. Ale já na to dost myslím. K menšímu nosu s vytočenou špičkou vzhůru si myslím, že budou velké. Ale popravdě nevím jestli se u celkové rhinoplastiky nosní dírky zmenšuji automaticky. A jestli je to komplikovaný krok navíc co s sebou nese rizika.? Nemůžu tu o tom najít zmínku. Děkuji za radu

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den Kristýno, zmenšení nosních dírek není automatickou součástí otevřené rinoplastiky. Nevím přesně jaké nosní dírky máte, jaké zmenšení požadujete a zda je to opravdu vůbec vhodné. Obecně je nejjednodušším řešením klínovitá excize při bazi (úponu) nosních křídel. Tento zákrok řeší větší nosní dírky a především širokou bazi nosních křídel. Jiná příčina (např. dlouhé a úzké) je poměrně komplikovaně řešitelná a je na vás, zda to riziko odpovídá očekávanému benefitu.
Doporučuji vám absolvovat ještě jednu konzultaci na jiném pracovišti, kde obdržíte názor, který vám rozhodnutí snad ulehčí.
S pozdravem
Dr. Vidura R.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi