Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Oční víčka na pojišťovnu

prispevek_poji275479
16. 3. 2015 · Poslední odpověď: 18. 3. 2015

Oční lékařka mi doporučila operaci horních víček. (omezují mi výhled a bolí mne oči)Chci vědět jestli na tuto operaci přispívá pojišťovna. Je mi 67 let a jsem u VZP. Děkuji za informaci. N o v o t n á

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Frýdlant nad Ostravicí . 17. 3. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den, pokud operaci indikuje oční lékař, provede perimetrické vyšetření, které prokáže omezení zorného pole shora alespoň o 30st,, vypíše žádanku a revizní lékař ji schválí, přispívá zdravotní pojišťovna 750,-Kč na 1 oko, což nepokryje ani náklady na spotřebovaný materiál. Operace víček ´na pojišťovnu´ v podstatě v dnešní době není možná, ledaže byste našla zdravotnické zařízení, které by provedlo operaci zdarma a ještě Vám přispěli na fixní náklady operace ( pronájem operačního sálu, perzonál, sterilizace, jednorázové roušky, anestézie, chirurgické šití atd). S pozdravem MUDr. Michaela Hustá, Beskydské centrum lékařské estetiky Frýdlant nad Ostravicí
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Žádné recenze
18. 3. 2015
Dobrý den paní Novotná,
toto téma zde bylo diskutováno již mnohokrát. Je třeba prostřednictvím očního lékaře požádat Vaší zdravotní pojištovnu o úhradu této operace.Oftalmolog sepíše náležitosti žádany a odešle reviznímu lékaři. K této žádosti se připojuje perimetrické vyšetření (tedy vyšetření, které prokáže a kvantifikuje případné omezení zorného pole). Revizní lékař posoudí, zda je Váš požadavek odůvodněný, a žádost buď schválí nebo zamítne. Na toto rozhodnutí má 30 dní. Musím ale souhlasit kolegyní Hustou. Náklady jsou vyšší než je úhrada zdravotní pojišťovny, a tak často operaci "na pojišťovnu" provádí nemocnice.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 17. 3. 2015
Dobrý den, pokud Vám oční lékařka doporučila operaci víček, měla Vás i upozornit že operace není běžně hrazená zdravotní pojišťovnou. Jsou jisté výjimky a tuto operaci může provádět pouze oční lékař. S pozdravem Dr.Horyna Pavel
Vážená paní, jakákoli kosmeticko-estetická operace "na pojišťovnu" může být provedena pouze na klinice, která má uzavřen smluvní vztah se zdr. pojišťovnou na daný typ operace. Drtivá většina plasticko-chirurgických pracovišť tyto smlouvy uzavřeny nemá. Paní kolegyně, oční lékařka, kterou jste navštívila, by Vám měla pomoci.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 16. 3. 2015
Dobry den, pokud pujdete k plastickemu chirurgovi, operace je obvykle jako placeny vykon, pokud indikuje operaci Ocni lekar a operaci I provede, muze byt na pojistovnu. Zdravi ️dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 16. 3. 2015
Dobrý den, operaci očních víček na účet zdravotní pojišťovny musí indikovat oční lékař a ten také operaci provést. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 7. 2014
Operace očních víček
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 6. 2023
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2023
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2018
Fotorejuvenace IPL
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 11. 2022
Laserová dermatologie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2024
Operace očních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 6. 2023
Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 3. 2020
Operace horních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 8. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi