Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Povislé pravé víčko

Hanne
19. 11. 2008 · Poslední odpověď: 21. 11. 2008

Dobrý den, je mi 23 let a od dětství mě trápí, že mám jedno oko napohled - opticky menší než druhé,konkrétně pravé víčko je povislé a je v něm uložen tuk a vypadá to jakoby bylo nateklé.Levé víčko mě naopak trápí tím, že je na něm přebytečná kůže, která se shrnuje a je to nepříjemné hlavně při líčení.Ovšem daleko nepříjemnější je prvně zmiňované pravé víčko, tlačí na oko a jelikož nosím kontaktní čočky, tak mě v posledních pár měsích výrazně omezuje ve vidění.(K pravému víčku bych ještě dodala, že celkově mám pravou polovinu obličeje jakoby oplácanější oproti levé polovině) Chtěla bych se zeptat,jaký zákrok byste mi doporučili a jestli je možná uhrada zdravotní pojišťovnou.Domnívám se , že bude na každé víčko pohlíženo asi trochu jinak..Jaká by byla cena za obě víčka? S jak velkým předstihem se musí na zákrok objednat? Předem děkuji za odpovědi ..!

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 21. 11. 2008
Nejlepší odpověď
Vážená slečno,
pokles víčka, které vzniklo vrozeně nebo úrazem, se obvykle řeší tzv. fasciálním závěsem. Ze stehna se odebere proužek svalové fascie a obvykle ve třech pruzích se víčko těmito pruhy zafixuje k čelnímu svalu. Jedná se o rekonstrukční výkon, prováděný v celkové narkoze. Na druhém víčku by se asi prováděla běžná blepharoplastika. Avšak rozhodnutí o optimálním řešení Vašeho problému se může udělat až na předoperačním konzultačním vyšetření. Na naší klinice Medicom VIP byste za tuto operaci zaplatila asi 30 až 35 tisíc Kč. Pokud chcete, aby se na Vaší operaci podílela zdravotní pojišťovna, musíte nalézt pracoviště, které má tyto kody s pojišťovnami nasmlouvány. V Praze je to klinika plastické chirurgie FN Královské Vinohrady a odd. plastické chirurgie nem. Bulovka.
Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Související dotazy

Je možné zvětšit oční štěrbinu u asijských očí?

tombow
tombow
2. 8. 2019 · Poslední odpověď: 19. 8. 2019

Jsem Vietnamec a jelikož žiji v České republice, stydím se za své, jak se říká, "šikmé" oči. Myslím, že mám oční štěrbinu užší než je u mého etnika běžné a rád bych, aby moje oči vypadaly trochu víc "evropsky", tj. aby byly výraznější, působili kulatěji, podobně jako je to popularizované např. v Koreji. Můj dotaz je: bude nějaký chirurg v ČR schopen takovou plastickou operaci provést? A je to vlastně v mém konkrétním případě vůbec možné, respektive mělo by to nějaký valný estetický výsledek? Mockrát vám děkuji za odpovědi.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 8. 2019
Plně souhlasím s kolegou Vrbickým, zvláště s připomínkou, že ač je asijská enkláva v naší zemi stále větší, zkušenosti jako mají např. Korejci, nemáme. Musí se to vidět...
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat na 607990077, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2023
Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 3. 2017
Operace očních víček
16 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 3. 2013
Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 7. 2018
Operace dolních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 1. 2019
Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 5. 2014
Abdominoplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 10. 2019
Odstranění lipomu
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2020
Zvětšení hýždí
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 4. 2019
Injekční výplně
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 4. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi