Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Předoperační vyšetření - musím si ho hradit sama?

slavka92212
14. 4. 2016 · Poslední odpověď: 3. 5. 2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem objednaná na operaci horních víček v analgosedaci a šla jsem k praktickému lékaři pro předoperační vyšetření. Říkal, že bych si to měla při kosmetické operaci platit sama a že se jedná o tisíce - v žádosti mám uveden odběr krve, EKG a předoperační vyšetření-. Jak jste to řešili vy, které to již máte za sebou, jaké jsou možnosti? Děkuji za odpověď . Jarka

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Simona Ježková
Liberec . 15. 4. 2016
Nejlepší odpověď
vážené klientky, veškeré kosmetické úkony, které si přejete ke zkrášlení svého zevnějšku jsou vašim rozhodnutím a chcete, aby je někdo uskutečnil. nevím proč stále přetrvává představa, že pouze lékař je jediná profese, kde se neplatí? že lékař pracuje zadarmo,..pravděpodobně nejí, nespí, není unavený, je stále svěží a usměvavý ....zdravotní pojištění vaše výše uvedené kosmetické požadavky nepokrývá... představte si, že si donesete ke své kadeřnici svůj šampon, svoji barvu na vlasy, kondicioner, lak na vlasy... a budete chtít, aby vás nabarvila, ostříhala, učesala a to vše zadarmo, protože jste tam už rok nebyla...?...prostě kosmetické zákroky nejsou zdraví nebo život zachraňující a žádná zdravotní pojišťovna je za vás neuhradí...kdo tedy????? sj
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den. Předoperační vyšetření na plastickou operaci si musíte hradit sama pokud to požaduje váš operatér.Zdraví Mudr.Šulcová Hejnalová eleganz clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 18. 4. 2016
Dobrý den, Slávko,
plastická operace horních víček se dělá ve většině případů v lokální anestezii, zde tedy není zapotřebí složitých předoperačních vyšetření, dělá se "pouze" krevní rozbor. V případě, že nebudete tento zákrok podstupovat tzv. na pojišťovnu, ale budete si jej hradit sama, pak drtivá většina soukromých klinik nabízí tyto odběry v ceně.

Hezký den,
MUDr. Martin Molitor - primář plastické chirurgie
Klinika YES VISAGE
MUDr. David Tomášek
Praha . 16. 4. 2016
Pokud jdete na kosmetickou operaci, pak je to Vámi požadovaný výkon a jste povinna jej u svého praktického lékaře či jiného internisty zaplatit, stejně jako když si jdete koupit jídlo do obchodu.
Já sám mám pracoviště, kde striktně požaduji právě všechny serologické testy - žloutenky, HIV a podobně.
Jsme malé komorní pracoviště a nikdy nevíme koho operujema a tak v rámci možností se snažíme zákonnou cestou chránit sebe, svůj tým stejně jako ostatní klienty našeho pracoviště. Pokud to náš klient nepochopí, může si najít pracoviště jiné bez této úrovně přístupu ke klientovi a nechat se tam operovat. Je mi jasné, že vše z 90% může dopadnout dobře, stejně jako z 1primile může dopadnout u nás situace špatně, ale přez to snižujeme maximálně riziko.
Mnoho pracovišť tuto situaci neřeší, ale my ano. Je na klientovi zda bude "šetřit", nebo se nechá operovat na zodpovědném pracovišti.
Je na praktickém lékaři, zda Vám provede vyšetření "na pojišťovnu" což není legální, nobo si vyšetření a laboratoř zaúčtuje.
Dobře si přečtěte co napsala Dr. Ježková :-)

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
*************

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 14. 4. 2016
Dobrý den, bohužel pan doktor má pravdu, protože se jedná o kosmetickou operaci. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi