Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pokožka hlavy plná lupů - co s tím?

dorynec1981
dorynec1981
7. 1. 2019 · Poslední odpověď: 15. 1. 2019

Dobrý den, mám na Vás dotaz/prosbu.

V poslední době (již přes půl roku) mám poměrně velký problém s pokožkou na hlavě, viz. přiložené foto v příloze.

Takto vypadá moje současná pokožka hlavy. Nikde jinde na těle problémy s pokožkou nemám, pouze na hlavě. Již v minulosti jsem měl trošku problémy s lupy, ale ty po použití šampónů na lupy (Nizoral, Eucerin apod.) vždy odezněly, ale v posledním půl roce již tyto šampóny vůbec nezabírají.

Už vážně nevím co s tím, zkoušel jsem různé přípravky, masky apod. myslel jsem si, že to je například tím, že si myji často hlavu (dříve skoro denně), ale ani pokud frekvenci mytí sníží na 2-3x týdně tak se stav nezlepší, navíc pokud si hlavu nemyji alespoň obden tak mě děsně svědí. Omezil jsem i tepelnou úpravu vlasů (dříve často fén, občas žehlička apod.), ale ani to nepomohlo.

Jakmile si "prohrábnu" nebo pročešu vlasy mám triko plné lupů. Také mi přijde, že se na hlavě (dost neúměrně) vůči zbytku těla potím + mám poslední půlrok-rok pocit, že mi začínají vlasy slábnout a řídnout. Bojím se že to má souvislost právě se stavem pokožky.

Co se týká stravy, tak posledních 4-5 měsíců nebyla nejlepší + trošku stresu, ale nic hrozného. Stravu jsem od Nového roku změnil, ale stav pokožky se k lepšímu nemění, spíš naopak, přijde mi, že se to stále horší.

Co s tím? Přemýšlel jsem, že se objednám na trichologické vyšetření, případně k nějakému dermatelogovi ať zjistí co to je (jestli jen "obyčejné lupy" nebo nějaká seboroická dermatitida) a hlavně co s tím.

Děkuji za Váš názor a rady.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
5 adres v Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Pardubický kraj... . 15. 1. 2019
Dobrý den,
objednejte se na trichologické vyšetření (Praha nebo Brno). Tricholožka vám vysvětlí, jak a proč lupy vznikají. Doporučují produkty, které Vám vlasovou pokožku vyčistí a lupů zbaví. Zároveň doporučí úpravu stravy a další tipy pro zdraví pokožky.
Objednat se můžete přes telefonní číslo nebo email. Vyšetření trvá 60 minut a stojí 500Kč.Následné kontroly během léčby jsou zdarma. S pozdravem, Monika - CLINICAL Hair,&Health
WhatsApp
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Trichologické vyšetření
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 11. 2019
Trichologické vyšetření
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 5. 2017
Plazmaterapie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2022
Vypadávání vlasů
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi