Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Těhotenství po zmenšení prsou

Anonymní
janka48478
3. 11. 2010 · Poslední odpověď: 10. 11. 2010

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je nějaká doba po zmenšení prsou kdy se nedoporučuje nebo dokonce nemůže otěhotnět.Mám tím namysli časový úsek na roky ne samozdřejmě týdny.Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 10. 11. 2010
Po mammaplastikách kojit lze, ale s kojením respektiive těhotenstvím počkejte nejlépe rok po zhojení. Sám jsem operoval mladou ženu, která nevěděla (tedy ani já ne), že je těhotná - úspěšně porodila zdravé dítě a kojila normálně. To ale neznamená, že zrovna Vy nebudete mít koplikaci. Radši si počkejte na jedno, nebo druhé. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jiří Ferra
Praha . 9. 11. 2010
Záleží na typu provedené zmenšovací operace, ale v případě, že zmenšujeme žlázu a dvorec přenášíme na stopce, dochází k přerušení mlékovodů a poté je kojení opravdu již nemožné. Záleží na typu zvolené redukce a také na výchozí a požadované velikosti. Ale máte pravdu, nachytala jste mne. Existuje i typ operace po které není kojení vyloučené. Ale musím trvat na svém, že riziko nemožnosti kojení je velké. A pokud pacientka výhledově mateřství plánuje, je rozumnější s operací počkat. S pozdravem Dr. Ferra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Ústav lekárskej kozmetiky s.r.o.
Ústav lekárskej kozmetiky s.r.o.
Žádné recenze
9. 11. 2010
prajeme Vam dobry den, Som mierne zaskoceny az tak rozdielnymi nazormi. ... Cca kazda 6-7- pacientka , ktora podstupuje zmensenie prsnikov este nedojcila, a vacsina z nich bez akychkolvek tazkosti s odstupom casu dojci, Vacsinou nedoporucujem nastup tehotenstva do l,5 roka po operacii. z mojej praxe nepoznam pacientku, ktora by s dojcenim po uprave hypertrofickych prsnikov mala tazkosti.po viac ako 3oo red, mammaplastikach... cize, v indikovanych pripadoch je to mozne , dokonca na 99 nperc bez zvlastnzch dosledkov pre materstvo a veci s nim spojene ... s pozdravom, dr d guba, primar odd plast chirurgie ULK< bratislava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 8. 11. 2010
Dobrý den, prsní žláza je určitým způsobem poškozena po každé zmenšovací operaci prsů. Záleží na typu zvolené operace. Jistě je možné preferovat tu operaci, při které je poškození nejmenší, tzv redukce na dolně-centrální stopce, po které je kojení kožné. Ale Změny tvaru a pevnosti prsů po těhotenství a kojení nelze odhadnout a z tohoto hlediska je lépe operaci podstoupit až po těhotentsví. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jiří Ferra
Praha . 8. 11. 2010
Uvažovat o zmenšení prsou a současně plánovat ev. tehotenství je dle mého názoru věc nerozumná. Jak všichni víme, mateřské mléko je to nejlepší co můžeme dítěti nabídnout. Po zmenšovací operaci prsou není kojení již možné. Proto si myslím, pokud to lze, nejlépe je mít děti a poté podstoupit operaci prsou. I vzhledem k změnám, které v průběhu těhotenství a kojení probíhají, bude výsledek trvalejší.
S pozdravem Dr. Ferra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 11. 2010
Vážená paní,

svým pacientkám v této situaci nedoporučuji otěhotnět dříve než 3 měsíce od operace. Jde o to, že tuto dobu přibližně trvá, než se organizmus zcela vyrovná s narkozou a s operační a pooperační zátěží. A plod by měl "přicházet" do zcela zdravého prostředí.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Klinika GHC Praha
Praha . 4. 11. 2010
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Těhotenství s sebou přináší změny poprsí i vzhledem k následnému kojení, proto naši plastičtí chirurgové doporučují plánovat operace prsou až půl roku po ukončení kojení, rok po ukončení těhotenství. V případě zájmu Vám ráda objednám vstupní konzultaci k některému z našich plastických chirurgů, kde Vám vše vysvětlí a zodpoví Vaše dotazy. Tato konzultace stojí 500,- Kč.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 3. 11. 2010
Nejraději mám, když žena otěhotní až rok po operaci prsů - to už jsou jizvy vyzrálé a pevné. Jinak souhlasím s kolegou Paděrou. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 3. 11. 2010
Dobrý den, zakázat otěhotnět Vám neůže nikdo a k takovéto situaci může dojét i nechtěně. Samotné těhotenství se svými změnami se na prsou projeví až v závěru těhotenství a hlavně po porodu. To už by případná operace měla být dobře zhojena. Nicméně vliv těhotenství na pevnost a tvar prsů nelze předpovědět. Jistě se ale projeví stejně jako u neoperovaného prsu, tedy poklesem a ztrátou pevnosti. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Uvažuji o zmenšení prsou v 63 letech - zdravotní problémy

KYTKA849425
KYTKA849425
24. 11. 2019 · Poslední odpověď: 5. 6. 2020

Bude mi 63. Uvažuji o zmenšení prsou, Bolesti hlavy , zad, špatně se mi v posledni době dýchá , během teplych dni se mi pod prsy tvoří pupínky. Jinak se s ničím nelečím. Mám ale nadváhu tak osm kilo, s tím se chci,poprat, víc chodit, cvičit, plavat

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 8. 12. 2019
Mnoho estetických pracovišť nemá smlouvu se zdravotní pojišťovnou, ani to naše ne. Pokud však máte zdravotní důvody (neurologické, ortopedické či psychiatrické doporučení) můžete to zkusit přez praktického lékače, obrátit se na smluvní pracoviště, provádějící redukce na pojiˇšťovnu. Většinou jsou to kliniky plastické chirurgie. Pokud to nevyjde pak se určitě obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat na *******, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
15 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 2. 2012
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2018
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 7. 2017
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2015
Zmenšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2013
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2023
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2023
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi