Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zmenšení prsou a těhotenství

Emol
28. 6. 2009 · Poslední odpověď: 23. 2. 2012

Dobrý den, mám půl roku po porodu, stále plně kojím a plánuji za cca 3 roky druhé dítě, které bych také ráda kojila. S velkými prsy mám problémy od puberty a během těhotenství se mi zvětšily skoro o 3 velikosti, mám velké bolesti zad a plánuji se léčit. Také mě napadlo, nechat si prsa zmenšit, ale mám strach zda se během operace neporuší mléčné žlázy a já budu moct v budoucnu ještě kojit. Děkuji za odpovědi. Moletzová

Reklama

odpovědí (15)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 28. 7. 2011
Nejlepší odpověď
Dobrý večer.
Na tohle téma jsem již citlivý,protože se diskutuje donekonečna.Domnívám se,že vše již bylo řečeno.Váš dotaz je ale jiný,má jiný rozměr.Jako chirurg,manžel i muž s Vámi můžu jenom souhlasit.Máte problém nyní,nyní Vás to obtěžuje a bolí,proto neváhejte a navštivte pracoviště plastické chirurgie a promluvte si osobně.Operovat lze v každém věku bez ohledu jestli jste rodila,nebo ne.Rizika jsou přijatelná.Hodně štěstí.
MUDr.Jaroslav Hirňák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, nezříkejte se předem něčeho tak přirozeného, krásného a pohodlného jako je kojení. Jaký bude tvar prsou po těhotenství - prsy se vám zvětší a změní ať budete kojit nebo ne, vám dopředu nikdo seriozní neřekne.
Za Body kliniku Brno dr. Zimovčáková
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 12. 2. 2012
Dobrý den, myslím, že není vhodné předem tvrdit, že nechcete kojit, myslím, že tím ochuzujete svého budoucího potomka o řadu cenných látek obsaženého v mateřském mléce, které je cennou tekutinou v prvním měsících života dítěte....v těhotenství žláza se mění a připravuje na kojení, proto nelze tvrdit, že se s prsy nic po operaci při těhotenství nic nestane....jak se prsy mění v průběhu těhotenství a laktace Vám nikdo neřekne, toto je vážně velmi individuální....
S pozdravem....
Likáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 2. 2012
Milá "Markétko", ve svých 22 letech byste neměla resolutně tvrdit, že neplánujete kojení. Je to velice důležitý faktor pro vývoj Vašeho budoucího dítěte a takto, promiňte mi, "sobecké vyjádření" je nyní předčasné, protože přinejmenším nevíte, jak Vás psychicky ovlivní mateřství.
Dále Váš resolutně položený dotaz " chci vědět..." je nezodpověditelný, protože výsledek operace je ovlivněn mnoha faktory,( hojení, efekt výsledku, zkušenosti operatera, komplikace a pod.) tak, abych odpovědně odpověděl nas Váš dotaz. Vycházejte z toho že je výrazná převaha mammaplastik s dobrým výsledkem nad počtem komplikovaných a pacientkou neuspokojených výsledků. Jinak by se mammaplastiky neprováděly.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
flag 2 adresy v Bratislavský kraj, Wien... . 3. 8. 2011
Ako pisu moji kolegovia, operacia je mozna i Vo Vasom veku, pokial Vam Vase prsia sposobuju uz ine zdravotne problemy (psychologicky aspekt nevyjimajuc)
Co sa tyka kojenia, vsetko zalezi na operacnej metode, ktoru si chirurg vyberie, pokial pacientka este nemala deti je nutne zvolit prave taku operacnu techniku, aby bolo kojenie i po operacii mozne (samozrejme nikdy nebude v takom rozsahu co sa objemu mlieka tyka ako u neoperovanej pacientky). Chirurg zlazu redukuje, nie odstranuje!
Vela stastia pri vybere Vasho chirurga.
S pozdravom,
Dr. Jo Skulavik
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 1. 8. 2011
Vážená slečno,

modelace a redukce poprsí je operace v narkoze trvající asi 3 hodiny. Při operaci do jisté míry narušíme mléčnou žlázu a mlékovody, proto po tomto typu operace není možno kojit. Každé operaci musí předcházet konzultační vyšetření, při kterém vše do detailu se svým operatérem prodiskutujete.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 28. 7. 2011
Operovat gigantická prsa před kojením jde. Má to své nejisté problémy do budoucna ve smyslu možných cyst a probléímů s kojením. Musíte si dát všechna pro ( menší prsa) a proti (možné nehezké jizvy, komplikace s kojením, cysty a podobně, ale také nemusí být problém žádný) na pomyslné váhy a vyřešit si to sama, třeba právě s matkou. Partnerem a podobně. Držím palce k té správné volbě..... Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika LLC
Olomouc . 10. 1. 2011
Dobrý den!
Ano,opravdu se doporučuje prsa upravovat po těhotenství.
Pokud vám to však činí psychické problémy a rozdíl ve velikosti prsou je tak markantní,bylo by na zváženou zákrok podstoupit již nyní.
S pozdravem Smrčková Renata - Klinika LLC Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 8. 1. 2011
Chcete názory tak prosím.
Každý z operaterů má svoje zkušenosti a vedle tohoi i osobní názor. Po dvaceti letech mám zkušenosti, že zmenšená prsa tzv. redukční mammaplastikou před výkonem nemusí dělat vůbec žádné starosti při kojení, ale také mohou, ve smyslu třeba omezeného kojení, cyst a podobně. Nikdo Vám to předem neslíbí. Prsní žláza má kolem svých lalůčků větší či menší množství tuku. Ve Vašem případě evidentně větší. Při jednostranné redukci se může stát, že se ubere buď více tuku, nebo žlázy, takže po opadnutí prsou při kojení může vzniknout opět větší či menší asymetrie. Po dětech a eventuelním zhobnutí půjdou prsa určitě dolů. Tedy ochabnou.
Můj názor je tento - máte li dobré partnerské vztahy a partnerovi to nevadí. Nechte plastiku po dětech. Není li partner a Váš mindrák je výrazný JÁ bych doporučoval redukovat mírně větší prs do přibližné asymetrie. Budou li prsa dle Vašeho názoru nehezká po splnění reprodukčních povinností, pak si necháte udělat definitivní plastiku obou prsů. Vím že tento postup není z nejlevnějších ale je ,dle mého názoru, nejlidštější. Jednostranná plastika je menší zlo a i když dojde k problémům jednoho prsu, ve smyslu zástavy laktace, která je vzácná, nahrádí ho druhý, ale vaše psychika bude zlepšena. No a po dětech kdy jsou prsa už jen na ozdobu už záleží na Vás. Vždy při plastice zůstávají více, či méně patrné jizvy, s tím počítejte. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 7. 1. 2011
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Jak jste již sama správně zmínila, opravdu se doporučuje provádět tento typ operace až po těhotenství a kojení. Ve Vašem případě bych jako nejvhodnější řešení nabídla nezávaznou osobní konzultaci s plastickým chirurgem, aby zhodnotil stav a vše Vám detailně vysvětlil. Poté se můžete sama rozhodnout. Je možné také navštívit více pracovišť, lékařů. Vstupní konzultace na naší klinice stojí 500,- Kč, v případě realizovaného výkonu Vám bude z jeho ceny tato částka odečtena. Termín konzultace jsme schopni zajistit v horizontu příštích dnů. Pro objednání jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 6. 1. 2011
Dobrý den, tady se bohužel budete muset rozhodnout sama. Jak píšete, všechny informace týkající se případné operace před těhotenstvím již máte. Pokud Vám nevyhovuje současná velikost i asymetrie podstupte operaci. Jinak během těhotenství dojde ke zvětšení každého prsu, tedy i po toho operaci. A následný případný pokles prsů po těhotenství a kojení, tedy zhoršení pevnosti prsů nelze předvídat. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 3. 7. 2009
Vážená paní, p
okud zcela reálně plánujete další mateřství, jednoznačně Vám doporučuji odložit úvahy o redukci Vašeho poprsí až na dobu, kdy již s vysokou pravděpodoností o dalších dětech nebudete uvažovat. Při modelační a redukční operaci mj. redukujeme tukové těleso a také zčásti mléčnou žlázu, kterou navíc o mnoho centimetrů i s dvorcem a bradavkou posouváme vzhůru. Při tomto manévru narušíme jak mléčnou žlázu, tak mlékovody. Po této operaci doporučujeme ihned po porodu medikamentozně laktaci zastavit. Vše ještě pečlivě zvažte, případně se poraďte s kvalifikovaným plastickým chirurgem.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 7. 2009
I já se přikláním k tomu odkojit a pak operovat. Na druhé straně jsem viděl operovaná prsa mezi dětmi a problémy nebyly tak výrazné. Viděl jsem však problémy žádné, ale i problémy s kojením na úrovni hnisavých zánětů prsů. Plastiky prsů nerodícím ženám a ženám, které děti plánují provádím nejméně rád. Nikdy totiž nevíte, zda zrovna Vy budete ta šťastná, nebo naopak. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 29. 6. 2009
Dobrý den, podle způsobu operace se prsní žláza poruší více či méně zcela jistě. Rovněž změny prsů v těhotenství mají nezanedbatelný vliv na tvar prsu. Tedy ze zdravotního i kosmetického hlediska doporučuji odložit operaci až po skončeném těhotenství. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Tomáš Kempný Ph.D.
2 adresy v Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj... . 29. 6. 2009
Vazena pani Moletzova,
jestli planujete dalsi tehotenstvi s kojenim v dostupne dobe, doporucil bych vam s operaci pockat po obou tehotenstvich.
pekny den preje
dr.kempny
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 11. 2010
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2018
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 7. 2017
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2015
Zmenšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2013
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2023
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2023
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi