Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Necitlivost bradavek po zmenšení prsou

MIRULE
30. 11. 2009 · Poslední odpověď: 8. 6. 2013

Dobrý večer.V letošním roce v únoru jsem podstoupila zmenšení+ modelaci prsou.Práce dopadla úžasně a jsem spokojená..jen mě bohužel mrzí,že nemám žádnou citlivost bradaveK.Při intimitě nic necítím.Je tento cit vratný nebo se musím s touto negativitou smířit.Děkuji za odpověd a příjemný večer.MIRKA

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 2. 12. 2009
Nejlepší odpověď
Zdravím Vás.Ztráta citlivosti při modelaci a hlavně při zmenšování prsou není běžnou záležitostí, ale jistě patří k rizikům tohoto typu operace. Vzhledem k tomu,že uvádíte, že jste asi půl rokzu od operace,dá se předpokládat, že citlivost bradavek již zůstane více či méně omezena. Přesto se během následujícího půl roku a někdy i roku může stav ještě částečně vylepšit. Zdravím MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 12. 2009
Vážená slečno,

asi Vás nepotěším, ale zhoršená senzitivita až její vymizení je, bohužel, "daň" za tuto operaci. Při zákroku je dvorec s bradavkou posouván o řadu centimetrů vzhůru jako ostrůvek a při tomto manévru obvykle dojde k narušení mnoha jemných nervových vláken. Jde o velmi individuální záležitost, operatér zajisté nepochybil. Všeobecně se má za to, že periferní nervy mají schopnost určité regenerace, za definitivní je stav považován po 2 letech. Tedy máte ještě určitou šanci, že se senzitivita dvorců a bradavky ještě alespoň mírně zlepší.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 12. 2009
Úplně se to vrátit nemusí, ale hrubší citlivost se někdy navrací. Mozek si to častem také přebere a zvyknete si na to a nebudete to pak přijmat tak úkorně. Mrzí mne, že jsem Vás asi moc nepotěšil. Zdraví Dr. Tomášek *********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
1. 12. 2009
Dobrý den, při redukci dochází k přechodnému poškození citlivosti dvorce a bradavky, vyplývá to ze zvoleného postupu zmenšení, většinou dochází k úpravě během několika měsíců, nicméně při nezlepšení stavu po Vašich již cca 10 měsících bych na návrat citlivosti již příliš nespoléhal. Dr.PACHMAN, klinika Riva, Brno
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 30. 11. 2009
Běžný stav to samozřejmě není, ale může se toto jako komplikace občas přihodit. Během operace je nutné provést řezy kolem prsní bradavky a bohužel pokud vede citlivý nerv místem řezu dojde k této situaci. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 30. 11. 2009
Dobrý den, vzhledem k velké časové prodlevě od operace bych velké naděje na zlepšení bohužel neviděl. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Možnost zmenšení prsou na pojišťovnu

Vendy889886
Vendy889886
9. 3. 2020 · Poslední odpověď: 11. 3. 2020

Dobrý den, je mi 30, mám už ale 3 děti a mám odstraněnou dělohu (rakovina to nebyla). Mám otázku jestli bych měla nárok na zmenšení prsou ze zdrav.důvodů když mi je velikost košíčků H už malá.??? Nebyl by problém že se s bolestmi zad u lékařů neléčím? je mi jasné že je to ze sedavé práce a velkého poprsí tak si rovnou vezmu brufen a nikam jsem kvůli tomu nešla. opruzeniny pod prsy občas mám. děkuji moc za odpověď

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 3. 2020
Tato problematika je velmi často probírána, projeďte předchozí odpovědi a prokonzultujte situaci s plastickým chirurgem ze smluvního pracoviště, ten koukne, uvidí a doporučí co dělat.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018
Vpáčené bradavky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 5. 2017
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 5. 2017
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2018
Gynekomastie
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 3. 2015
Chirurgická rekonstrukce obličeje
Žádné odpovědi
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2015
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008
Zmenšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 11. 2010
Zmenšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi