Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Dvojité prso a reoperace II.

ABS
21. 9. 2009 · Poslední odpověď: 25. 11. 2012

Dobrý den,

bohužel mi po vložení reakce na Vaše odpovědi stále skáče "error", tak to zkusím jako nový příspěvek:

Zřejmě jsem se vyjádřila - ohledně malé jizvičky - nejasně, nicméně moji domněnku potvrdil MUDr. Tomášek. Svá prsa jsem povislá neměla a stále nemám, i když je to "už" 5let po operaci. Jediný problém vidím v tom, že jeden implantát je uložen o něco níže, než by se hodilo. Je to možná i tím, že byl zvolen o 25ml větší objem (kvůli asymetrii) a to se u nízkého profilu projeví zejména na průměru impl.. Nechci se s nikým handrkovat o vině a nevině, jde mi pouze o to, zda lze toto řešit s minimálně viditelným zásahem. Jizvičkou v prsní rýze jsem myslela právě to uchycení (zvýšení) dutiny pro implantát, aby při posunutí výše nesklouzl zpět dolů. Druhé prso je v naprostém pořádku (možná proto, že zde byl menší průměr implantátu) a pokud pominu zmíněnou vadu, která je viditelná zejména při zvednutí rukou, prsa mám krásná, takže operace nelituji. Chci jen zlepšit výsledek a tzv. "vychytat mouchy". Děkuji Vám za odpověďi, musím přiznat, že mě moc mile překvapilo, s jakou rychlostí dokážete poradit. Hezký den.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 2. 10. 2009
Vážená slečno,

určitě by se k Vašemu problému měl na prvém místě vyjádřit Váš původní operatér. Seriozní rozbor situace a návrh správného řešení lze seriozně udělat jen na základě studia fotografií a ještě lépe - na základě osobní konzultace. Z teoretického pohledu je možno samozřejmě provést jakýkoli typ korekce, pravděpodobně posun implantátu. Pokud to tak bude, operace probíhá v celkové narkoze trvá 30 až 40 minut. Při revizi, přístup původní jizvou se dutina zbaví jizevnatého vaziva /kapsuly/ a rozšíří patřičným směrem. Na opačné straně se naopak založí několik vnitřních stehů, aby se po operaci implantát nemohl posunout na původní místo.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 9. 2009
Ani mě nejde o handrkování se o vině, či nevině lékaře, to bylo spíše vysvětlení, jak ke všemu asi může dojít. Co se týče vychytávání much tak to asi provést z původního řezu jde, nesmí však dojít k nějaké komplikaci, o kterou samozřejmě nikdo nestojí. Když však k ní dojde můžete se opravdu probudit i s jizvičkou pod prsem, nejen v podpáždí. Jak sae tato jizva zahojí, tak to už záleží na Vašem metabolismu, lze to srovnat s původními operačními řezy. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 21. 9. 2009
Dobrý večer, jistě že při užití malých implantátů nemusí k poklesu ani za 5 let dojít. Co se týká implantátů, jen pro informaci - rozdíl 25 ml mezi jednotlivými velikostmi u nízkého profilu znamená rozdíl v průměru 5mm. Tedy velmi málo patrná změna na obvodu. Teoreticky tedy je možné vysunutí podprsní rýhy směrem vzhůru o příslušný rozdíl proti druhé straně. Ale tato teorie se v praxi neprovádí jednoduše. A myslím, že toto lze pouze řezem v podprsní rýze. Následně je důležité vylepení a zafixování podprsní rýhy i přes kůži náplastí a pečlivé nošení podprsenky. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 1. 2012
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2014
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 2. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 3. 2020
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 1. 2024
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 8. 2010
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 4. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi