Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Implantát tlačí na sval

Alena243523
12. 2. 2015 · Poslední odpověď: 24. 2. 2015

Dobrý den. Jsem tři týdny po operaci - modelace s augmentací 260 ml pod žlázu (pod fascii). Pročetla jsem plno dotazů a odpovědí a nesetkala jsem se zatím s tím, co cítím já. Nedá se říci, že mě něco vysloveně bolí, ale cítím "jakoby" ten implantát tlačil na ten sval - prostě úplně cítím, jak ho tam mám vsunutý...jak tam sedí a tlačí...Alespoň tak mi to připadá..Ještě musím dodat, že při sundání modelační podprsenky (při mytí) ten tlak o hodně ustoupí. Operatéra jsem se ptala telefonicky...prý je to ještě brzy na nějaké hodnocení a neměl by to být problém, ale mám sledovat teplotu a zarudnutí. Nic takového se zatím neobjevilo. Mohu vás poprosit o váš názor? Nepanikařím..věřím operatérovi..ale přece jen bych to ráda srovnala s jiným názorem. Předem děkuji za odpověď :-)

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 18. 2. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
souhlasím s názorem Vašeho operatéra, v tomto pooperačním období jsou Vámi popisované příznaky možné a implantát i okolní tkáně stále pracují. Vyčkejte a sledujte případné možné zarudnutí tak, jak Vám doporučoval Váš operatér.

Hezký den,
MUDr. Martin Molitor, PhD. | primář plastické chirurgie Kliniky YES VISAGE
Vážená slečno, omlouvám se, že jsem u Vás vyvolal takovouto reakci. Za svou více jak 30-letou odbornou kariéru jsem provedl více jak 2000 augmentací poprsí. Dobře vím, jak se pacientky po operaci cítí /mj. jsem svého času operoval i svoji dceru/. Nepochybně řadu týdnů budete pociťovat neobvyklé napětí v operované oblasti a pak, bude jen na Vás, jak se budete cítit a "dovolíte" si např. spát na břiše. Ač budete dávno chirurgicky zhojená. To je ta mnou míněná psychika.
Bude to dobré, chce to čas.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno,téměř po každé operaci cítí pacient "cosi neobvyklého". Ve Vašem případě je důležité, že evidentně nejde o chirurgickou komplikaci, spíše o psychologický problém. Ten, podle mého názoru, během několika dalších měsíců velmi postupně odezní.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 15. 2. 2015
Dobrý večer.
Implantát máte nad svalem, nemůže tlačit na sval. Pociťujete přirozený tlak z nápětí kůže. Mějte trpělivost, každý den bude lepší /měl by být/.Hodně štěstí.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 2. 2015
To zda to je či není předzvěst vzniku kapsul to se neví, tedy pravděpodobnost vzniku této komplikace je stejná jako bez pocitu tlaku implantátu na spodinu. Stejně kapsule nejde v zásadě nijak předejít. To my ještě nevíme příčinu vzniku a ani neznáme prevenci před ní. Je mnoho škol a přístupů k věci. Já si myslím, že jsou dobré celoživotní masáže ráno večer - prostě párkrát prsa promnout, jiní kolekové to zase nedoporučují. Ale za posledních 22 let co dělám implantáty jesm moc kapsul neměl. Nicméně v malém množství jsem je také viděl....

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 2. 2015
To je běžný jev, nicméně jste se asi na stránkách nesetkala se stejnou interpretací. Jste velmi brzo po operaci na to, aby jste nemusela cítit tlak implantátu na hrudník či sval. Je to trochu věc zvyku. Tyto pocity většinou ustoupí. Nyní si s tím starosti nedělejte.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2014
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2021
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 11. 2021
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 12. 2019
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 2. 2021
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 7. 2019
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 12. 2016
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 3. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi