Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Prsní implantát mě tlačí

AnnysBer
11. 11. 2021 · Poslední odpověď: 15. 11. 2021

Dobrý den, jsem 4 roky po augmentaci prsou, poměrně od začátku cítím diskomfort v pravém prsu. Někdy na to vůbec nemyslím, pak mě to obtěžuje celé týdny. Implantát v pravém prsu mě jako by tlačí, překáží, ale nebolí. Nikdy se mi do poloviny prsa ani nevrátila zcela citlivost, třeba bradavka je bez citu úplně. Na to už jsem si i zvykla, ale trápí mě, že ho cítím. Levé prso je přitom úplně parádní. Nejpříjemněji mi pak je, když si levé prso o něco "opřu", třeba že si lehnu na bok a tím si ho podepřu. Nevím, co s tím, stále si na něj musím hmatat do příjemnější polohy. Je i dá se říct napnutější. Nevím, jak si to mám vysvětlit... byla bych strašně ráda, kdyby to šlo jakkoliv povolit... Můj operatér celá léta tvrdí, že jsou prsa úplně v pořádku, ale já se jednoduše necítím dobře... Moc prosím o radu...

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 15. 11. 2021
Dobrý den,
též doporučuji nechat vyšetřit ultrazvukem, následně se poradit s Vaším operatérem.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Dobrý den,

Ztráta citlivosti prsu po operaci je sice poměrně vzácná ale může se vyskytnout, je to z důvodu možného poranění nervů při vytváření prostoru pro prsní implantát.
Co se týče bolestí a pocitu tlaku, pak kromě klinického vyšetření je vhodné provést vyšetření ultrazvukem nebo dokonce magnetickou rezonancí. Nejspíše se jedná o postupně se vyvíjející kapsulární kontrakturu, tedy ztluštění jizevnaté vrstvy kolem implantátu. Tento stav je řešitelný chirurgickou korekcí. Nicméně nepříjemné pocity v prsu po augmentaci mohou být i bez jakékoliv objektivní příčiny.

S pozdravem

M Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 11. 2021
Dobrý den,
souhlasím s panem doktorem, abyste si nechala provést vyšetření ultrazvukem a s výsledkem se obraťte na plastického chirurga.
Pravděpodobně se jedná o kapsulární kontrakci, kdy je pomalu se stahující kapsulou implantát utlačován. V tom případ se doporučuje uvolnění kapsuly s výměnou implantátu.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Vážená slečno, doporučuji Vám nechat si provést sonografické vyšetření poprsí a pak se závěrem tohoto vyšetření navštívit svého původního operatéra a nebo jiného kvalifikovaného plastického chirurga. Tam však, pokud by byla nutná operační revize, byste zaplatila plnou cenu za operaci.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 2. 2021
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 2. 2015
Zvětšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 12. 2012
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2024
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 10. 2017
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 2. 2018
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 5. 2015
Zvětšení prsou
25 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 9. 2020
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 9. 2016
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 5. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi