Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Implantát přirostlý ke svalu

vevera
28. 7. 2021 · Poslední odpověď: 3. 8. 2021

Dobrý den, v 4/21 jsem byla na augmentaci prsů, byl mi vložen impl. Mentor 245ml střední profil pod sval. Asi po 2 měsících jsem si všimla, že se levé prso deformuje, když zatnu prsní sval (mám velmi štíhlou postavu a úzký hrudník). Byla jsem na konzultaci u svého operatéra, který mi řekl, že to je normální, že implantát přirostl ke svalu a pokud bych chtěla, dal by se během krátkého zákroku sval od implantátu uvolnit. Nicméně není jistota, že by se toto nestalo znovu. Ráda bych touto cestou požádala i ostatní lékaře o jejich zkušenosti s výsledky tohoto problému po reoperaci. Zvažuji, zda má smysl oprava nebo “naučit se s tím žít”. Je podle vašeho názoru i nějaká jiná možnost, jak problém zmírnit(napr. masáže? Děkuji.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 3. 8. 2021
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
jedním z rizik augmentace je vytvoření silné vazivové kapsuly, tzv. kontrakční kapsuly. Implantát je pro náš organismus cizorodý materiál a tělo se proti tomu brání opouzdřením a vytvořením vazivového pouzdra. Obvykle je toto pouzdro jemné a tenké, pokud je silné a pevné, může utlačit implantát natolik, že by mohl časem dokonce prasknout. Mnohdy pomohou masáže, aby byla kapsula jemná. Váš operatér vám jistě poradí, jestli budou mít efekt, nebo bude nutné přistoupit k operačnímu uvolnění kapsuly.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 2. 8. 2021
Dobrý den,
souhlasím, tento stav bohužel nastat může. Lze řešit chirurgicky, ale nese to určitá rizika.

S pozdravem
MUDr. Karel Ploc
Klinika YES VISAGE
Dobrý den

je to nepříjemný průvodní jev po augmentaci pod sval, který může nastat. Příčinou je to, že při vkládání implantátu se část úponu prsního svalu musí uvolnit a tato uvolněná část svalu se pak může hýbat více než před operací a vytahuje prso při zatnutí na stranu. Řešení není zcela jednoduché, dá se udělat přišití uvolněného svalu k žebrům, odstranění uvolněné části svalu, denervace svalu (přerušení nervu k prsnímu svalu a tím se sval nehýbe), dají se tyto techniky i kombinovat. Nicméně vždy je riziko a bohužel ne úplně malé, že pohyb prsu bude přetrvávat i po operaci. Jedinou spolehlivou metodou je přesun implantátu nad sval, co ale není vždy žádoucí.
Proto pokud je pohyb prsu nevýrazný a nevadí Vám to moc v každodenním životě je lepší zkusit vyčkat a eventuálně si zvyknout.

S pozdravem

M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2019
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2017
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 2. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 12. 2019
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 11. 2019
Obřízka
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 5. 2020
Obřízka
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 8. 2018
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 7. 2019
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 8. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi