Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Je nutná reaugmentace?

JanaKar
12. 4. 2023 · Poslední odpověď: 25. 4. 2023

Dobrý den, v roce 2006 jsem podstoupila augmentaci - kruhové implantáty Mentor 250 ml pod sval. Letos na podzim to tedy bude již 17 let. Chodim na pravidelné kontroly i na ultrazvuk prsou, vše se jeví v pořádku. Postava se mi během těch let výrazně nezměnila, s velikostí i tvarem jsem spokojena, nemám žádné problémy, dokonce jsem před pár lety s implantáty 6 měsíců kojila své nejmladší dítě. Přesto mi to nedá, abych se nezeptala, protože už dosti dlouhou dobu mám “brouka v hlavě” - preventivně vyměnit či nevyměnit implantáty? Chápu, že mě asi pravděpodobně odkážete na mého operatéra, abych se poradila s ním. Ale to je právě to, co mě trápí. Pan doktor je milý, empatický, myslím, že u mě odvedl skvělou práci, ale přesto se mi na tento dotaz již několikrát dostalo “mlhavé” odpovědi, že se výměna doporučuje po nějakých 10 - 15 letech atd. Bohužel jsem od přírody hodně nerozhodná a váhavá, takže bych v tomto případě uvítala trochu jasnější odpověď. Omlouvám se, pokud jste podobný dotaz tady již vícekrát zodpovídali, ale zkrátka mi to nedá, abych se nezeptala někoho dalšího, protože mě to docela trápí a upřímně přiznávám, že se mi do reoperace nechce, tedy pokud by to ze zdravotního hlediska nebylo nutné. Předem moc děkuji za váš čas a názor.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 25. 4. 2023
Dobrý den. Doporučili bychom Vám je vyměnit. Nemusíte úplně hned teď, pokud potíže nemáte, ale za 2-3 roky již určitě. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, určitě vyměnit - impl. do roku 2007 po 10-15 letech, novější po 15-20 letech.
Tým BODY
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 14. 4. 2023
Dobry den
Ano, reaugmentace je nutná. Dostala jste od lékaře přesnou informaci. Implantáty se doporučuje mĕnit po 10- 15 letech, protože patří mezi materiály, které podléhají opotřebování. Po této dobĕ již mohou vykazovat určité zmĕny, napřiklad mikroruptury. Je tedy na čase naplánovat jejich výmĕnu
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Vážená paní , pokud byste byla moje pacientka, poradil bych Vám: pokud je vše v pořádku, není třeba implantáty i po takové době vyměňovat. Životnost implantátů není nekonečná. Tedy, pokud budete mít nějaké potíže, obraťte se na svého operatéra. Provede se diagnostika, zjistí se problém a v případě potřeby se implantáty v klidu vymění. Nyní buďte v klidu.
S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi