Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak nejlépe se starat o jizvy po augmentaci prsou?

Uzivatel
4. 3. 2007 · Poslední odpověď: 21. 4. 2007

Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o radu jak se nejlépe starat o jizvy po augmentaci. Jsem necelé dva měsíce po zvětšení prsou, jizvy mám pod prsy. Nejsou vystouplé, ale stále začervenalé. Vím, že je to krátká doba v tomto případě něco posuzovat, přesto bych pro to chtěla udělat co nejvíce. Můžete mi prosím, poradit? A další věc-trochu mi příjde, že mám prsa možná o něco studenější než další části těla, ale to pouze na dotyk. Za jak dlouho se dá považovat, že mají prsa ten konečný tvar? Děkuji za Vaše názory. Ivana

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Chrudim . 7. 3. 2007
Dobrý večer, omlouvám se za pozdní odpověď. Opět bych doporučoval trpělivost, nošení elastického prádla a péči o jizvy. V naprosté většině operovaných pacientek dojde k úpravě stavu po opadnutí pooperačních otoků, tj. za několik měsíců od operace. Následně by mělo dojít i k odeznění popisovaných obtíží. Nashledanou.MUDr. Remeš
Premium
Praha . 5. 3. 2007
Vážená Ivano,
na naší klinice doporučujeme klientkám po jakémkoliv chirurgickém zákrokuvzniklou jizvu co nejdříve ozařovat biostimulačním laserem minimálně 2x týdně po dobu 20 minut, počet ošetření laserem doporučujeme 10 až 15. Pro domácí péči aplikovat např. Dermatix gel. Výsledky výborné.
Klinika plastické chirurgie PEM
Klinika plastické chirurgie PEM
Žádné recenze
5. 3. 2007
Dobry den Ivano. Dva mesice je prilis kratka doba. Jizva rozhodne nevystavujte slunci. Pokud chcete blednuti jizev urychlit. Vyzkousejte napriklad Dermatix gel /cena cca 1100.- Kc/ nebo Vermio gel /cca 400.- Kc/. Jinak budte trpeliva. Hezky den.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 4. 3. 2007
Dobrý den, děkuji za dotaz. Popsaný stav je odpovídající době od operace. Postupem času budou jizvy vybledávat a zjemňovat. Chcete-li pro jejich vyzrávání udělat maximum, navrhoval bych terapii biostimulačním laserem, masáže s promašťováním a lokální aplikaci silikonových plátů, či DermatixSiGelu. Palpační vjem prsů se bude upravovat ještě několik měsíců, tvar zhruba měsíc. Nashledanou, MUDr. Robert Remeš, SANUS,

Související dotazy

Vyjmutí prsních implantátů - je možné stanovit rozsah modelace?

marketa920210
marketa920210
9. 6. 2020 · Poslední odpověď: 11. 6. 2020

Dobrý den. Chtěla bych se prosím zeptat, zda má někdo podobné zkušenosti či na názor odborníků. Jsem 7 let po augmentaci, anatomické prsní implantáty, 295 a 335 ml. Prsa jsou hezká a až do teď mi nezpůsobovala žádné komplikace ( až na ztrátu citlivosti, která se bohužel už nevrátila ), pooperační stav bez problémů, jizvy skoro neviditelné, v podprsní rýze. Letos v únoru jsem však začala mít potíže s dýcháním, které mě v noci budí, prsa nepříjemně tlačí, občas mi trnou ruce a bolí záda a krční páteř. Stále jsem to přisuzovala zádům...že mám asi skřípnutý nerv a chodila k fyzioterapeutce. Stav ale zůstává téměř stejný. Našla jsem články o tom, že toto mohou způsobovat prsní implantáty. Na kontroly chodím pravidelně...na UZ pan doktor do zprávy napsal - malé množství volné tekutiny okolo implantátů, zvlněné okraje, ale prý to není nic vážného. Chtěla bych si nechat implantáty vyjmout. Řekne mi plastický chirurg před operací rozsah modelace? Prsa jsem měla menší, po dvou dětech trochu povislá, takže výsledek po vyjmutí asi nebude žádná hitparáda :-) Děkuji, Markéta

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 11. 6. 2020
Prsní žlázy časem přirozeně ubývá a vložením implantátu a jeho tlakem se toto zvýší. Dr. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 2. 2016
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 3. 2019
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 3. 2016
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 12. 2012
Odstranění jizev laserem
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2021
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 2. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 8. 2012
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 7. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi