Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Problém po vyjmutí prsních implantátů

rubia
rubia
25. 7. 2021 · Poslední odpověď: 3. 8. 2021

Zdravím. Měla jsem implantáty na hrudníku umístěny moc nízko. Nedalo se tak ani pohodlně nosit podprsenku a vypadalo to hodně hloupě a nepřirozeně a dekolt byl prázdný. Rozhodla jsem se pro vyjmutí implantátu, protože už byla prsa reoperovaná kvůli spadnutí obou implantátů po primoperaci. Doktor mi řekl, že prsa budou vypadat tak jako původní (měla jsem implantáty tři roky). Ptala jsem se jej na to, zda vyoperuje i vazivovou kapsu, protože v zahraničí na to velmi upozorňují, že se to musí dělat, ale doktor říkal, že toto obecně vůbec není třeba a vytáhne jen implantáty.

Teď po roce mám levé prso zdeformované. Na straně, kde mi doktor udělal podprsní řez ještě níž než na druhé, prso vypadá takto (obrázek). Okraj druhého je také v jednom místě sesunutý níže, ale jelikož tam je řez, kterým se vkládal implantát, udělán o 1 cm výš, tak prso si zachovává docela ještě kulatý tvar.

Moje otázka zní: Je možné, že prsům brání k návratu do původního stavu právě ona vazivová kapsa, která stále drží tvar směrem k nízko umístěnému implantátu? Pokud ne, v čem může být problém? U ostatních žen jsem u všech po vyjmutí viděla prsa krásně a ostře vyrýsována nad řez. Já mám ten obrys prsa neostrý, ztrácí se.

Samozřejmě budu za chvíli kontaktovat mého operátora. Ale říct mi může cokoli, proto bych chtěla znát různé názory/hypotézy/zkušenosti. Děkuji moc.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 29. 7. 2021
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
v čem může být problém bohužel nelze jednoznačně určit takto na dálku bez vyšetření. Doporučuji se obrátit na svého operatéra, který na základě vyšetření doporučí vhodný postup.

S pozdravem
MUDr. Karel Ploc
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 3. 8. 2021
Dobrý den,
Po zvětšení prsou se kůže i žláza uvolní, mnohdy dojde i k útlaku žlázy implantátem, takže prsní žláza se objemově zmenší a současně se kolem implantátů vytvoří vazivové pouzdro. Proto prsa po augmentaci nikdy nemohou být taková, jako před ní. Ohledně kapsuly- nyní se spíše doporučuje vazivové pouzdro ponechat. Pokud se provádí výměna implantátů tak proto, že se stejně kapsula vytvoří znovu a žláza je zbytečně traumatizovaná jejím odstraňováním. Pokud se provádí vyjmutí implantátů tak proto, že tato tkáň dodá prsu oporu a objem. Pokud po modelaci prsa nejsou tvarově hezká, lze provést reoperaci a kůži lépe vypnout a tvar prsou zlepšit.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Dobrý den,
vyjmutí kapsuly, pokud není větší nebo výrazná, většinou není zcela nutné, navíc výkon s vyjmutím kapsuly je komplikovanější, náročnější a s vyšším rizikem komplikací. Příčina, proč je u vás vzhled prsou se dá těžko jdenoznačně určit, kapsula může ale nemusí být příčinou. Jen těžko se dá zjistit pravá příčina současného stavu zejména u prsou, která jsou opakovaně operována. Rozhodně je potřebné podrobné vyšetření a pak se snad najde cesta, jak stav upravit. Určitě doporučuji navštívit operatéra a pokud nebudete spokojena, pak hledat jiného plastického chirurga.
S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Zvětšení prsou
21 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 4. 2019
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2024
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2020
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 2. 2022
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2023
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Zvětšení prsou
60 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi